CENTRALNE BIURO ŚLEDCZE KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI. CENTRALNE BIURO ŚLEDCZE POLICJI (2000-2015) WE WSPOMNIENIACH TWÓRCÓW I PRACOWNIKÓW

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

źródło okładki: http://wydawnictwa.wspol.edu.pl/productDetails-pl/...»

DziadekDoOrzechów | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Cenne źródło informacji o powstaniu i rozwoju struktur CBŚ do obecnego kształtu. Wiele ciekawostek, zwłaszcza w zawartych w czwartym rozdziale wspomnień funkcjonariuszy z CBŚ/CBŚP. To unikatowe źródło, jeśli chodzi o komentarze specjalistów odnośnie dawnego i dzisiejszego kształtu przestępczości zorganizowanej w Polsce, jak również narzędzi wykorzystywanych przy zwalczaniu tego zjawiska. Oceny są rozmaite, aczkolwiek większość ocenia powstanie "Pezetów", a później ich połączenie z "narkotykami" jako krok w dobrym kierunku. Oczywiście nie zabrakło kilku gorzkich słów o odejściach z CBŚ czy też o aktualnej protezie samodzielności CBŚP.

Dla ludzi w temacie to na pewno obowiązkowa pozycja. Jeśli piszecie pracę naukową na temat związany ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, to również serdecznie polecam.