Traumfänger: Die Reise einer Frau in die Welt der Aborigines

niemiecki
robinslav

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

robinslav | 2015-10-12

Czytałem w tłumaczeniu niemieckim bo udało mi się przypadkiem nabyć książkę na wyprzedaży w Holandii (0,60 EU). Przychylam się do prawie 60-ciu negatywnych wypowiedzi czytelników niemieckich na amazon.de - bezczelny babsztyl łże ile wlezie - miesza kultury Indian północnoamerykańskich z kulturą Aborygenów, fałszuje do tego stopnia fakty, że wzbudza falę protestów nie tylko wśród rdzennych mieszkańców Australii. Jakaś telepatia, jakieś tajemne, sekretne miejsca, przyroda nie z tego krańca świata, jakieś dziwne przesłania. Wybranką jest naturalnie autorka i aż dziw, że na końcu powieści Aborygeni nie posadzili jej na jakimś "tronopodobnej" skale i nie obwołali jej królową!? Pobożne życzenia autorki i "fantasy" zamiast rzetelnych wiadomości aż kapią z powieści do tego stopnia, że po przeczytaniu odczułem ulgę, że to już koniec.
Ciekawe strony dotyczące części powyższych zarzutów to chociażby:
1. http://www.west.com.au/reviews/morgan/
2....