Adoracja i Eucharystia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
adoracja, Eucharystia
religia
Lubczyk

Adoracja Najświętszego Sakramentu i udział w niedzielnej Mszy świętej są ważnymi elementami tożsamości każdego katolika. To właśnie miał na uwadze kard. Barbarin, gdy pisał: „Adoracja jest źródłem miłości, natomiast udział w Eucharystii – źródłem nadziei. W codziennym życiu tak bardzo potrzeba nam zarówno miłości, jak i na- dziei!”. O tym wszystkim Autor pisze językiem żywym, chwilami wręcz...

dziei!”. O tym wszystkim Autor pisze językiem żywym, chwilami wręcz dowcipnie, lecz przede wszystkim z głębokim wyczuciem i znajomością Pisma Świętego. Niech te refleksje, przemyślenia i uwagi arcybiskupa Lyonu zawarte w tej niewielkiej książeczce rozświetlą nasze życie wewnętrzne i braterskie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.pl/

Mateusz | 2016-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Cieniutka książeczka,ale bardzo bogata w treść.Szczególnie przypadły mi do gustu rozważania dotyczące Adoracji.Autor przytacza przykłady z Biblii i odnosi je do Adoracji.Bardzo ciekawie wyglada porównanie z wizytą Trzech króli w żłóbku.Z dużym zainteresowaniem przeczytałem myśli autora dotyczące Mszy świętej. Na pewno coś we mnie zostanie po przeczytaniu tej pozycji.Mamy tutaj głebokie myśli i zrozumiały język.Lubię książki w których autor w swych rozważaniach idzie pod rękę z Pismem Świętym.Polecam,nie duży wydatek(9,90 zł.),a korzyść duchowa bezcenna.

Kwocia | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015