My też mamy już przeszłość Guy Debord i historia jako pole bitwy

Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
filozofia, etyka
tomasz_dobro

Czy doświadczenie przemijania może stać się źródłem praktyki oporu? To podstawowe pytanie stawiane przez Pawła Mościckiego w tekście, którego głównym bohaterem jest Guy Debord — francuski pisarz, filmowiec, filozof i strateg. Książka ukazuje czas i historię jako pole konfliktu politycznego, prawdziwej wojny na obrazy, słowa, cytaty i gesty, jaką Debord wypowiedział otaczającemu go „społeczeństwu spektaklu”. Jednocześnie autor próbuje wydobyć z analiz jego myśli i działalności rozmaite figury doświadczenia historycznego oraz formy przeżywania czasu zawierające w sobie polemiczny ładunek i utopijną obietnicę. Oprócz teoretycznych rozważań poświęconych nieodwracalności czasu znaleźć tu można również refleksje o nocnych wędrówkach przez miasto i tworzonych na tej podstawie mapach, o płynności czasu i jego bezpowrotnym traceniu, rewolucji i pogodzie, cytowaniu i wspominaniu, przyjaźni i przypadku.

źródło opisu: http://www.beczmiana.pl/produkcje,971,my_tez_mamy_juz_przeszlosc.html

źródło okładki: http://www.beczmiana.pl/produkcje,971,my_tez_mamy_juz_przeszlosc.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!