Józef Ignacy Kraszewski

Seria: Profile
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
MAD_ABOUT_YOU

Jedna z najlepszych biografii wybtinego powieściopisarza przełomu romantyzmu i pozytywizmu. Józef Ignacy Kraszewski (ur. 28 lipca 1812 w Warszawie, zm. 19 marca 1887 w Genewie) - polski pisarz, publicysta, wydawca, historyk, działacz społeczny i polityczny, najpłodniejszy autor w historii literatury polskiej. Pseudonimy literackie Bogdan Bolesławita, Kaniowa, Dr Omega, Kleofas Fakund...

Józef Ignacy Kraszewski (ur. 28 lipca 1812 w Warszawie, zm. 19 marca 1887 w Genewie) - polski pisarz, publicysta, wydawca, historyk, działacz społeczny i polityczny, najpłodniejszy autor w historii literatury polskiej. Pseudonimy literackie Bogdan Bolesławita, Kaniowa, Dr Omega, Kleofas Fakund Pasternak, JIK, B.B. i inne.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gagatkowa | 2012-11-29
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Rozdziobią nas kruki i wrony. Dzięki tej biografii nie muszę czytać nic więcej Kraszewskiego, chyba że dla zasady.