Innumeracy. Matematyczna ignorancja i jej konsekwencje w dobie nowoczesnej technologii

Tłumaczenie: Maciej Markiewicz
Wydawnictwo: CeDeWu
Innumeracy. Mathematical Illiteracy and Its Consequences
matematyka, ignorancja, technologia
Bartek

Dlaczego tak niewiele wiemy o matematyce? I jaki jest społeczny koszt naszego "matematycznego analfabetyzmu"? W tej wspaniałej książce John Allen Paulos przekonuje, że nasza niezdolność do racjonalnego radzenia sobie z bardzo dużymi liczbami albo ze związa­nym z nimi prawdopodobieństwem skutkuje bezpodstawnie prowadzonymi działaniami rządu, niepewnymi decyzjami osobistymi i więk­szą podatnością na wpływ pseudonauki wszelkiej maści. "Innumeracy" pomaga nam poznać nasze braki i dowiedzieć się, co możemy na to poradzić.

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu, 2012

źródło okładki: cedewu.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!