Gwiazda spadająca za dnia 12

Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 12 Mika Yamamori
Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 12
Mika Yamamori Wydawnictwo: Waneko Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 12) komiksy
komiksy
Gwiazda spadająca za dnia (tom 12)
Hirunaka no Ryuusei 12
Waneko
2018-02-21
2018-02-21
Anna Karpiuk
manga shoujo szkoła okruchy życia komedia

1931

W sumie zakończyło się dobrze/poprawnie, tak jak miało być. Bez żadnych zakazanych romansów. Tak, O! Nastoletnia miłość.

Słodkie oraz urocze zakończenie historii :3 Polecam!

Słodkie oraz urocze zakończenie historii :3 Polecam!

Słowa, których nie mogłam powiedzieć.

Myśli, z którymi nie mogłam się pogodzić.

Teraz zamierzam go wysłuchać.

I tymi słowami…

Doszliśmy właśnie do ostatniego już tomu mangi – „Gwiazdy spadającej za dnia”, w którym to poznamy zakończenie tej wzruszającej i szalonej historii miłosnej.

W ostatnim tomie, Suzume postanawia w końcu poukładać swoje życie miłosne i otwarcie zmierzyć się z uczuciami, jakie żywi do Pan Shishio.

Kogo ostatecznie wybierze?

Młodego Nauczyciela, który skradł jej młodzieńcze serce?

Czy może Mamurę, który stał się dla niej kimś więcej niż tylko dobrym przyjacielem?

Suzume i Mamura
Suzume i Mamura wyjeżdżają razem na na Okinawe – letni wyjazd edukacyjny. Niebo jest tam błękitne, ocean cudowny, a ich miłość rozkwita niczym kwiat uroczego hibiskusa. Suzume czuje się szczęśliwa i nie żałuje tego, że zgodziła się zostać dziewczyną Mamury. Jednak… Coś w środku niej nadal tęskni za Panem Shishio. I chcąc czy nie, jej myśli wciąż powracają do chwili, w której to Pan Shishio wyznał jej swoją szczerą miłość. Może, gdyby go wtedy wysłuchała, to jej głupie serce w końcu przestałoby być tak nieznośnie bić?

Jeden, niespodziewany telefon do w wujka nagle wywraca jej życie do góry nogami. Nadeszła w końcu chwila, w której to Suzume będzie musiała zdecydować kogo tak naprawdę kocha.

Shishio czy może Mamurę? Dziewczyno, wybieraj!

Suzume i Shishio

Shishio jest zły i sfrustrowany. Nie może sobie wybaczyć tego, że w tak głupi i beznadziejny sposób stracił nie tylko miłość ukochanej Suzume, ale i przyjaźń Youichi. Chciałby to wszystko jakoś naprawić, ale nie za bardzo wie jak. Decyduje się więc na szczerą rozmowę, która doprowadzi go do… kilku szwów, wizyty w szpitalu oraz szczerego wyznania, które być może pomoże mu odzyskać utraconą miłość.

Suzume musi ruszyć naprzód i w końcu przestać udawać ślepą na swoje uczucia do Shishio. Jest jej przykro, że Mamura musiał kolejny raz otwierać jej oczy na coś, co powinno być dla niej jasne i oczywiste. Postanawia więc poukładać swoje życie miłosne i wysłuchać w końcu tego, co ma jej do powiedzenia Pan Shishio.

On natomiast… Ponownie wyznaje jej miłość. Tym razem, otwierając przed nią nie tylko swoje serce, ale i duszę. Jest szczery aż do bólu, ale czy Suzume odwzajemni jego gorące uczucie?

Yuyuka i Togyuu

W ostatnim tomie tej serii, nie ma zbyt wiele scen z tą uroczą i pełną charyzmy parą. Ich miłość została ograniczona do pięciu stron mangi i umieszczona w tzw. rozdziale specjalnym, który pomimo swojej skąpej treści został wypełniony dużą dawką emocjonalnej adrenaliny. Czasami… jedna scena miłosna może wyrażać więcej emocji niż milion pięknych słów i obrazków!

Szata graficzna:

Okładka tomu 12 jest fantastyczna! Dynamiczna, barwna, zabawna i co najważniejsze, wypełniona siłą szczerych emocji. Jednym słowem – piękna!

I nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam jej kreatywny i niepowtarzalny styl , który nie tylko otula mnie magią swojej niebanalnej miłości, ale i aurą niezapomnianej, młodzieńczej przygody.

Podsumowanie:

Ta seria…

Zauroczyła mnie pięknem swoich emocji, siłą swojej wyobraźni oraz magią swojej niepowtarzalnej fabuły, którą wspominać będę z szerokim uśmiechem na twarzy.

I choć nie lubię żegnać się z ukochanymi bohaterami, to tym razem czynię to z lekką nutką wzruszenia i szczęścia. Życzę im wszystkiego najlepszego i trzymam mocno kciuki za ich piękną, młodzieńczą miłość.

Ps. Zakończenie jest tak zaskakujące, że aż wbija czytelnika głęboko w fotel! Polecam!

Słowa, których nie mogłam powiedzieć.

Myśli, z którymi nie mogłam się pogodzić.

Teraz zamierzam go wysłuchać.

I tymi słowami…

W ostatnim tomie, Suzume postanawia w końcu poukładać swoje życie miłosne i...

GWIAZDA SPADAJĄCA PO RAZ OSTATNI

Wreszcie jest. Ostatni tom „Gwiazdy spadającej za dnia” w końcu trafił w ręce czytelników i jak to na finał przystało, budzi wiele emocji i odpowiada na pytania, które od dawna intrygowały czytelników. Czy na wszystkie? O tym już musicie przekonać się sami, ale jeśli podobały się Wam poprzednie części tej historii, nie pożałujecie sięgając także po tą.

Gwiazda spadająca za dnia to widok niezwykle rzadki. Główna bohaterka tej mangi doświadczyła go, niepewna czy zdarzenie to jej się nie przyśniło. Teraz doświadcza czegoś innego, choć równie niesamowitego: miłości. Miłości rozdartej pomiędzy dwa obiekty jej uczuć: nauczyciela i kolegi. Obaj ją kochają, obaj zawrócili jej w głowie, obaj też są nie lada problemem. Którego z nich ostatecznie wybierze?
Przesądzi o tym trzydniowa wycieczka uczniów do Okinawy, którą przerwie nagłe wydarzenie. Zanim to jednak nastąpi, Suzume i jej koledzy cieszą się widokami i możliwościami. Dobrze się bawią, jeszcze lepiej gdy zbliża się ostatni dzień wyjazdu, dzień, kiedy mają być wolni. Wszyscy chcą się wówczas wybrać do ogrodu ananasowego, Mamura ma jednak inne plany, bo chce ten dzień spędzić sam na sam z Suzume. Dziewczyna się zgadza, oboje zbliżają się do siebie coraz bardziej, wspólne chwile są udane, ale…
Tymczasem Shishio, nauczyciel, w którym zakochana jest dziewczyna nie ma już siły dłużej ukrywać, że też ją kocha. Spotyka się z Yukim, jej wujem, by o wszystkim mu powiedzieć. Niestety ich spotkanie nie kończy się w najlepszy sposób. Shishio trafia do szpitala, a na wieść o tym Suzume decyduje się wrócić wcześniej ze szkolnej wycieczki, bo wciąż go kocha. Do czego jednak doprowadzi ich to wydarzenie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/gwiazda-spadajaca-za-dnia-12-mika.html

GWIAZDA SPADAJĄCA PO RAZ OSTATNI

Mangi z tej serii są rewelacyjne! Polecam je wszystkim (szczególnie dziewczynom, które lubią "słodkie" klimaty ;)). Postacie są bardzo urocze, każda z ciekawą osobowością i naprawdę miło się czyta. Seria dość nieprzewidywalna.
Ogółem wielkie WOW, chociaż, szczerze mówiąc, nie przepadam za romansami.
Co do tego tomu - jak już mówiłam, seria nieprzewidywalna, więc ogólny szok, gdy Satsuki wyznaje miłość Suzume a ona go odrzuca i wybiera Mamurę. Od początku kibicowałam Satsukiemu, więc trochę się zawiodłam, ale zaręczyny Mamury i Suzume w epilogu wygrały wszystko. ;)

Ogółem wielkie WOW, chociaż, szczerze mówiąc, nie przepadam za romansami.
Co do tego tomu - jak już mówiłam, seria nieprzewidywalna, więc ogólny...

• Manga
  • Mangi