Wilczyca i Czarny Książę #6

Okładka książki Wilczyca i Czarny Książę #6 Ayuko Hatta
Okładka książki Wilczyca i Czarny Książę #6
Ayuko Hatta Wydawnictwo: Waneko Cykl: Wilczyca i Czarny Książę (tom 6) komiksy
komiksy
Wilczyca i Czarny Książę (tom 6)
Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Waneko
2017-11-06
2017-11-06
Damian Lewandowski, Joanna Kaniewska
humor dramat romans szkolne życie shoujo manga

WAKACJE PEŁNE… MIŁOŚCI?

Szósty tom „Wilczycy i Czarnego Księcia” przynosi trochę rozprężenia. A raczej pozornego rozprężenia, bo choć wakacje, które mają w nim miejsce, zapowiadają się sielankowo, jak się można spodziewać dalekie są od zapewnienia bohaterom spokojnego wypoczynku. Choć oczywiście nie brak tu także lżejszych, spokojniejszych i bardziej uroczych momentów.

Nadchodzi wakacyjna przerwa, Erika cieszy się już na perspektywę wolnego czasu, ale nie ma jeszcze najmniejszego pojęcia, jak przyjdzie go jej spędzić. Kiedy na horyzoncie pojawia się tajemnicza i zimna piękność, która zna Satę, nikt nie przypuszcza, że to jego siostra. A jednak! Dziewczyna o charakterze jeszcze gorszym od jego, z miejsca zaczyna rządzić się w życiu brata. Nie może też uwierzyć w jego zmianę i fakt, że znalazł sobie dziewczynę-szarą myszkę. Postanawia sprawdzić zarówno ją, jak i uczucia Saty. Wszystko to doprowadza do tego, że cała trójka wyjeżdża do matki Saty by ją poznać i przekonać się, kim jest. Dlaczego chłopak tak bardzo jej nie znosi? To tylko jedno z wielu pytań, bo przeszłość Saty, chociaż ten upiera się, że nie ma żadnych urazów, najwyraźniej skrywa coś więcej…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/02/wilczyca-i-czarny-ksiaze-6-ayuko-hatta.html

WAKACJE PEŁNE… MIŁOŚCI?

Dla każdego, kto zaczyna nowy związek, każde wspólnie spędzane święto czy urodziny to niesamowity czas. Dodatkowo, chodzenie do tej samej klasy z osobą, którą kochamy — niebo na ziemi! Podobnie ma Erika i Sata z serii „Wilczyca i Czarny Książę” tom 5 i 6. O czym opowiadają następne tomy tej romantycznej historii?

Zaczyna się nowy rok szkolny. Okazuje się, że Sata będzie w tej samej klasie co Erika. Co więcej, szybkimi krokami zbliżają się urodziny Eriki. Czy Sata — pomimo swojego ciężkiego charakteru — podoła stworzyć najlepsze urodziny dla dziewczyny? Dodatkowo, zaczyna się również przerwa wakacyjna. Erika, zamiast spędzać czas sam na sam z Satą, jedzie z nim do.. Kobe, gdzie mieszka jego matka i bardzo wredna starsza siostra. Czy Erika podoła temu wszystkiemu? Dlaczego rodzice Saty się rozstali?

Bohaterowie z każdym następnym tomem zbliżają się do siebie. Można zobaczyć, jak zmieniają się ich charaktery. Niby pozostają sobą, a jednak potrafią iść na kompromisy — zwłaszcza Sata. Niesamowicie spodobał mi się pomysł ukazywania miłości w tej mandze. Nie ważne są słowa, ale czyny, co z tego, że ktoś powie nam puste słowa "kocham Cię" a nie zrobi nic, by to udowodnić. Codzienne starania, czyny i czas spędzony razem — to sposób okazywania miłości, którą możemy zauważyć w „Wilczycy i Czarnym Księciu".[Jak nie pamiętacie nic o bohaterach, to chętnie wam przypomnę. Erika to przemiła dziewczyna, która chętnie każdemu pomaga, co powoduje, że czasami wpada na bardzo dziwne pomysły. Sata — to wredny, momentami chamski chłopak, który uwielbia mieć władzę nad dziewczyną. ]

Kreska kompletnie się nie różni od tych z poprzednich tomów. Dalej jest piękna, klarowna a postacie narysowane są starannie, a zarazem zabawnie. Bardzo podoba mi się fakt, poruszania takich tematów jak miłość i oddanie. Mimo przeciwności losu nie poddają się. Jak coś się między nimi zepsuje — próbują to naprawić. Świat wykreowany przez autorkę to cały czas ten nasz realny. Nie ma tutaj miejsca na żadną magię czy czary. Żeby was nie zasmucić — manga posiada dużą dawkę dobrego humoru sytuacyjnego i dialogowego!

Zawsze i wszędzie będę promować i zachęcać Was do przeczytania mangi. Jeżeli poszukujecie pięknej, zabawnej i romantycznej mangi - „Wilczyca i Czarny Książę” jest dla Was. Zabawni bohaterowie, genialna akcja, romantyczne sceny — czego od takiej mangi chcieć więcej? Świetna pozycja na zimowe wieczory przy kubku gorącej czekolady. Pozdrawiam!

Zaczyna się nowy rok szkolny. Okazuje się, że Sata będzie w...

No… No…

Ten nasz Sata, to jednak spoko gość. Niby oschły, niby zły i ostre ma dla wrogów kły, a jednak w środku serca, pragnie być miły i kochany.

Jakie to urocze i słodkie 🙂

A zwłaszcza wtedy, kiedy ten wredny Kamiya (największy Playboy w szkole) nie jest w stanie ściągnąć naszego księcia na złą stronę mocy. Widać, miłość Saty jest silniejsza, choć niewątpliwie lekko sadystyczna 🙂

Natomiast w piątym tomie serii, zbliżają się wielkimi krokami urodziny Eriki i Saty. W tym wyjątkowym dniu, dziewczyna pragnie otrzymać od Saty kawałek jego miłości. Ale słowa „kocham cię” nie przechodzą zbyt łatwo przez usta lodowatego księcia. Ten miłosny prezent, wydaje mu się zbyt trudny, a wręcz niemożliwy do wykonania! Natomiast, odlotowa niespodzianka Eriki, okazała się kompletną katastrofą, która mocno ją zraniła. Ałć! To będzie bolało!

Natomiast w szóstym tomie Wilczycy, akcja nabiera szaleńczego tempa. Nasz sadystyczny książę wraz ze swoim wiernym pieskiem, postanawiają wyruszyć do królestwa Kobe, aby móc tam odwiedzić Wielką Królową Matkę oraz księżniczkę Reikę. Brzmi to trochę jak „Wspaniałe stulecie”, ale wierzcie mi, że droga do serca księcia, wcale nie jest usłana wyłącznie pięknymi różami. Bo jeśli chcesz zdobyć miłość księcia bez większych komplikacji, to musisz najpierw podpisać pokojowy sojusz z jego matką i starszą siostrą. Inaczej twoje życie, naznaczone zostanie cierniami ostrego bólu :p

Siódmy tom serii, to już totalny armagedon. Ponieważ, do rywalizacji o serce księcia dołącza mała buntowniczka – Rena. Jest uparta jak osioł i gotowa do największych poświęceń. Pragnie z całych sił odbić Ericę przystojnego chłopaka. Czy jej się uda?

Bohaterowie:

W tomie 6 i 7 poznamy trzech nowych bohaterów drugoplanowych:

Reika – to starsza siostra Saty. Trochę bezczelna i zrozumiała, ale w głębi duszy nawet znośna. Początkowo nie akceptuje związku swojego brata z Eriką. Uważa go, za kolejny głupi kaprys Saty, który zakończy się tak szybko, jak się zaczął. Z czasem jednak, zauważa w ich relacji coś, co daje jej nadzieję na pewne, wyjątkowe zmiany.

Mama Saty – to bardzo zabawna, pełna młodzieńczego uroku oraz szaleńczego poczucia humoru kobieta, która jest matką naszego czarnego księcia. Bardzo lubi pić Sake, która działa na nią bardzo relaksująco 🙂 Z pozoru wygląda na kobietę, która nie ma w życiu żadnych zmartwień, ale to tylko piękna maska, pod którą ukrywa swój wielki smutek i żal. Bardzo chciałabym naprawić swoje relacje z Satą, które popsuły się podczas rozwodu z jego tatą.

Rena – to młodsza kuzynka Eriki, która uczęszcza do 3 klasy gimnazjum. Z powodu zbliżających się testów końcowych do liceum, Sata udziela jej korepetycji. Dziewczyna początkowo nie obdarza go zbyt wielką sympatią. Uważa go za okrutnego, pozbawionego uczuć, sadystycznego dupka, który przypadkiem został chłopakiem jej ulubionej kuzynki. Dopiero po niewielkim wydarzeniu w księgarni, serce dziewczyny zaczyna do niego bić o kilka rytmów za mocno.

Dodatkowe opowiadania:

🔜 W tomie numer pięć, znajdziemy bardzo intrygujący test, w którym to sprawdzimy poziom naszego wewnętrznego masochizmu.
Zrobiłam go… I wyszło mi 50%
Nie jest źle. Jestem po prostu niestabilna emocjonalnie.

🔜 W tomie numer sześć, znajdziemy krótkie opowiadanie, w którym to poznamy pierwsze wrażenia San (przyjaciółki Eriki) odnośnie przystojnego Saty. Czy spodobał się jej od pierwszego wejrzenia? Czy może od początku go nie lubiła? A może stał się dla niej wyłącznie szkolną rozrywką, która nieziemsko ją zaintrygowała.

🔜 Natomiast w siódmym tomie „Wilczycy i czarnego księcia” znajdziemy aż dwa, nieziemsko ciekawe opowiadania.

Pierwsze, opowiada o relacjach Saty z kobietami, jeszcze przed tym jak poznał Erikę. Już wtedy, uważany był za najprzystojniejszego księcia z bajki, którego pragnie każda dziewczyna w szkole. Jak zachowywał się Sata, kiedy jakaś śliczna i popularna dziewczyna wyznawała mu swoją miłość? Jesteście tego ciekawi?

Natomiast, opowiadanie numer dwa, opowiada o wolnym dniu Saty. Chwili, kiedy to nie chodzi do szkoły i nie słucha wiecznych pisków Eriki. Co w tym czasie robi nasz książę? I jakim ciekawym sprawą, oddaje się bez reszty?

Podsumowanie:

Ostatnie trzy tomy „Wilczycy i czarnego księcia„, pochłonęłam w iście ekspresowym tempie. Akcja mangi była naprawdę bardzo dynamiczna i niepowtarzalna.

Razem z głównymi bohaterami mangi – z Eriką i Satą, przeżywamy ich wspólne, pierwsze urodziny. Poznaliśmy także zazdrosną stronę Eriki i spotkaliśmy się z rodziną Saty w Kobe. Byliśmy również świadkami narodzin młodzieńczej miłości, która troszkę namiesza w związku Eriki i Saty.

Uffff…
W tych trzech tomach, było naprawdę gorąco, ale znając temperament naszych głównych bohaterów, będzie jeszcze bardziej ogniście i ciekawie. Już teraz, nie potrafię doczekać się kolejnych tomów tej wciągającej historii! Czekam z niecierpliwością na 8 tom, który zostanie wydany już w marcu 🙂

No… No…

Jakie to urocze i słodkie 🙂

Na półkach: , , , , , , ,

Jak zawsze, gdy sięgam po "Wilczyce i Czarnego Księcia" to nie mogę się oderwać. I jak zwykle wzbudza ona we mnie głębokie uczucia.
Bardzo mi się podobało.
Co prawda na końcu ten dodatek był taki dziwny i słaby, ale reszta świetna!
Nie mogę się doczekać następnego tomu!
Gorąco polecam ! ! !

Bardzo mi się podobało.
Co prawda na końcu ten dodatek był taki dziwny i słaby, ale reszta świetna!
Nie mogę się doczekać następnego tomu!
Gorąco polecam ! ! !

1920

Nie podoba mi się nowa fryzura głównej bohaterki, wolałam tą z dłuższymi włosami.

• Manga
  • Mangi