Elementarz współczesny

Okładka książki Elementarz współczesny Anna Boboryk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Elementarz współczesny
Anna Boboryk Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam sobie interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Czytam sobie
Egmont Polska
2015-06-15
2015-06-15

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią samoloty Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią auta Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Rok z kocicą Izabelą Mikołaj Kamler, Ewa Nowak
Rok z kocicą I... Mikołaj Kamler, Ewa...
Okładka książki Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło Anita Graboś, Monika Hałucha
Cyrk na kółkac... Anita Graboś, Monik...

Ala ma kota, a dzieci czytają sobie

Książka była fajna ale jak byłam mała. Wyrosłam z niej i wolę inne treści.

Książka była fajna ale jak byłam mała. Wyrosłam z niej i wolę inne treści.

fajna

fajna

Z elementarzem uczyłem się czytać i pisać moje pierwsze litery i były tam bardzo ładne ilustracje.

Czym się różni "Elementarz współczesny" od Elementarza Falskiego, który znamy wszyscy?

Przede wszystkim grafiką i formą, które mimo, że nawiązują do tradycji, to ich konstrukcja stanowi ciekawą odmianę. Ponadto książce towarzyszy niewielki zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania liter, wyrazów czy zdań. Utrzymany w tej samej szacie graficznej dziecięcy notatnik pozwala dziecku praktycznie od razu rozpocząć przygodę ze stawianiem pierwszych literek. Dlaczego? Ponieważ dzieci nie lubią długo czekać na efekty swojej pracy, chcą widzieć je szybko, niemal natychmiast - to właśnie one dają im energię do dalszej pracy i zapobiegają przedwczesnemu zniechęceniu.

"Elementarz współczesny" wydany w serii "Czytam sobie" pokazuje świat, jaki otacza nas dziś. Opracowany zgodnie z najnowszymi odkryciami pedagogiki i psychologii rozwojowej, przejrzysty, nowoczesny i czytelny stanowi niezwykłą naukę czytania w klasycznej i sprawdzonej formie. Co więcej - we wnętrzu tej książki dziecko może odnaleźć znanych i lubianych bohaterów serii "Czytam sobie", ponieważ to własnie oni zapraszają do nauki czytania ;)

Co jest ważne w "Elementarzu współczesnym"? Świetnej jakości papier (matowy, dość sztywny),twarda oprawa, 160 stron pięknie zilustrowanych i pełnych przemyślanej treści, a dodatkowo absolutny brak chaosu, który mógłby budzić zniechęcenie dziecka i rodzica. Kolejne litery wprowadzane są na pomysłowych planszach zwanych "Zabawy z literą", które są ciekawym zaproszeniem do poznawania alfabetu oraz ćwiczeniem na spostrzegawczość. Dział: "Poznawanie liter" wygląda podobnie, jak w tradycyjnym elementarzu: na pierwszym miejscu jest prezentacja litery następnie wyraz podstawowy (wraz z ilustracją),później przykłady wyrazów zawierających daną literę (bazują na poznanych już literach) oraz prosty tekst. Obok tekstu pojawia się analiza i synteza wyrazu - czyli rozkładanie na głoski i składanie oraz wyrazy podzielone na sylaby. Taki układ sprawia, że dziecko praktycznie od początku samodzielnie może czytać całe teksty. Oczywiście wraz z opanowaniem kolejnych liter - teksty stają się coraz trudniejsze i ciekawsze. Dzieci dowiedzą się na przykład: czym jest Amazonka oraz kto odkrył biegun południowy, ale tylko niektóre teksty oparte są na faktach, większość to fikcyjne opowiadania, nierzadko zabawne, które na pewno wciągną małych czytelników :)

"Elementarz współczesny" prowadzi dziecko od poznawania pierwszych liter przez czytanie pierwszych słów i zdań aż po ćwiczenie sprawnej lektury dłuższych tekstów. Za opracowanie merytoryczne elementarza odpowiadała Anna Boboryk, która jest także współtwórcą i koordynatorem merytorycznym pakietu podręczników dla klas 1–3 zatytułowanych "Tropiciele" (WSiP),nagrodzonego Złotą Nagrodą BESA Best European Schoolbook Award 2013 Targów Książki we Frankfurcie dla najlepszego cyklu edukacyjnego w Europie w kategorii wiekowej 6–9 lat.

"Elementarz współczesny" wydany nakładem Wydawnictwa Egmont to nowocześnie zilustrowana, przystępna w formie i treści książka, która uczy, bawi, a przede wszystkim stwarza pierwszą więź z literami, historyjkami, czytaniem oraz pisaniem. Dla pierwszoklasistów prezent idealny.

_________________________________
RecenzjeAmi.blogspot.com

Może i są wakacje ale u nas w domu się nie próżnuje w ruch idzie "Elementarz Współczesny". U nas nie tylko Michasia z niego będzie korzystać ale także Antosia jako pomoc logopedyczna. Z Antosią ćwiczymy na poziomie pierwszym czyli przypominamy sobie samogłoski, ćwiczymy sylaby które dobrze znamy z Metody krakowskiej, którą stosujemy. Michasia za to bardzo lubi czytać i sprawia jej to dużą frajdę dy powoli przechodzi na wyższy poziom zwłaszcza,że od września zostanie pierwszoklasistką.
Przyznaję, że mnie osobiście bardzo się Elementarz podoba a i dziewczynki zachwycone i tym częściej po niego sięgają, "Elementarz" został przygotowany zgodnie z metodyką uczenia czytania i pisania
Elementarz podzielony jest na cztery poziomy :
1. zabawy z literą tutaj nastawiamy się na zabawę i rozwijanie spostrzegawczości
2. poznaje litery, czytam wyrazy i składam zdania tutaj ćwiczymy czytanie, najpierw na wyrazie podstawowym a potem na wyrazach zawierających wprowadzona literę i zbudowanych na poznanych już literach
3. radzę sobie coraz lepiej tutaj mamy już nieco dłuższy tekst i wyrazy też trudniejsze,
4. znam już wszystkie litery i ... czytam sobie tutaj nasze dzieciaczki doskonalą umiejętności czytania na fragmentach książeczek z serii "Czytam sobie"
Dodatkowo dołączony jest zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania.
Dzieciom w nauce czytania towarzyszą bohaterowie znani z książeczek z serii "Czytam sobie" więc tym bardziej nauka sprawia przyjemność gdy towarzyszą nam znani bohaterowie.

Jeśli pamiętacie jaką furorę zrobił Elementarz Mariana Falskiego i dzięki czemu, to nowy elementarz wydanictwa Egmont również przypadnie Wam do gustu. To estetyczny i dostosowany do współczesnych realiów podręcznik do nauki kształcenia czytania i pisania. Przeznaczony dla 5-6-latków, stopniowo wprowadza w świat liter. Graficznie i metodycznie dopracowany. Kolorystyka i grafika umiarkowana, bez zbędnego nadmiaru, wyraźna, będąca doskonałym pretekstem do rozwijania mowy, opowiadań i wyobraźni dziecka.
Do Elementarza dołączony jest zeszyt w linię dla dziecka "Piszę sobie" do ćwiczenia wzorów i liter, wyrazów i zdań (niestety brakuje w nim stopniowania trudności tak dobrze zachowanej w podręczniku, nie ma zachowanej ciągłości litera-wzór, a to niezwykle istotne). Jest też "czysty zeszyt" do ćwiczeń i realizacji twórczości, wspomagania rozwoju, uzupełniania, dodatkowych zadań. To dobre pół kilograma wiedzy i ćwiczeń na start.

• Dziecięce
  • Może kiedyś
  • 1aa) Książki do kupienia
  • Pod naszym patronatem
  • Półka Szymka

Dodaj cytat z książki Elementarz współczesny