Spisek przeciwko Całunowi

Okładka książki Spisek przeciwko Całunowi William Meacham
Okładka książki Spisek przeciwko Całunowi
William Meacham Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
The Rape of the Turin Shroud. How Christianity's most precious relic was wrongly condemned, and violated.
Wydawnictwo AA
2015-01-01
2015-01-01
Jan J. Franczak
Całun Turyn

Książka posiada dwa ciekawe główne wątki. Sam fakt datowania całunu metodą C14, które wskazało, iż całun mógł powstać wiele wieków po Chrystusie.

Jednak podczas samego datowania tą metodą według autora książki popełniono wiele błędów, które zaburzyły wynik.

Druga sprawa to renowacja całunu w 2002 roku, która zdaniem autora została przeprowadzona niezgodnie z zasadami sztuki archelogicznej.

I ten drugi wątek zajmuje większość książki, a mam wrażenie (nie znam się na archeologii),że jest swego rodzaju vendettą autora, który nie został zaproszony do procesu renowacji.

Podważa jego zasadność, proces postępowania oraz przyjęte metody.

Z powyższych powodów, książka miejscami wydawała mi się nudna.

• 2015
  • Dodane