Dyskusje o książce Gabriela, goździki i cynamon

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Znajdź książkę
 Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi Proszę o okładkę z samurajem.
1 dzień temu
6 książek do czytania w pełnym słońcu
W pełnym słońcu włącza mi się głównie chęć na  lekkie, niedające wcale do myślenia książki. Czyli np. komedie kryminalne, obyczajowe, horrorowe, romantyczne itd. itd. Tzw. ambitna literatura, rzadko wpada do mojej  letniej kolejki.
3 tyg. temu
Niewidomi pisarze i poeci. Opisują świat, który czują
Oczywiście Julio Cortázara i jego genialne   Opowiadania zebrane Opowiadania zebrane. Oprócz niego polecam wspomnianego wcześniej Carpentiera - wielkiego erudytę i znawcę kultury i historii Ameryki Południowej. Myślę, że spodobała by Ci się też książka Brazylijczyka Jorge Amado   Gabriela, goździki i cynamon
5 tyg. temu
Drugi alfabet literacki. Z Albanii do Dominikany
Przy okazji Kirgistanu olśniło mnie, że nie tak dawno czytałam powieść Petry Prochazkovej (Czeszka) pt. "Friszta. Opowieść kabulska" (wiem, że Kabul nie leży w Kirgistanie, ale wszystkie te -stany łączą mi się w mózgu, a mówiąc prawdę - mieszają...). Zatem z poślizgiem, ale polecam.
11 tyg. temu
Stosiki, czyli co ostatnio kupiliśmy, dostaliśmy lub wypożyczyliśmy (kwiecień 2018)
Imieninowe prezenty książkowe!  iusz Geniusz  Dżentelmen w Moskwie Dżentelmen w Moskwie  Mały Przyjaciel Mały Przyjaciel  Zapomniany Legion
6 lata temu
Czytamy w weekend
u mnie króluje  Obgadywanie świata Obgadywanie świata  Ofiara Ofiara  Rubinowe zbiory Rubinowe zbiory
6 lata temu
Pokazuje 6 z 9