Obgadywanie świata

Wydawnictwo: Znak
owsiak, wośp, woodstock, podróże
sil

Jurek Owsiak pierwszy raz o swoim życiu, podróżach i przygodach! Zawsze był w trasie. Kiedyś przejechał autostopem ludową ojczyznę od Tatr po Bałtyk. Potem wyruszył przed siebie, taszcząc kamerę – a wszystko po to, by pokazywać ciekawskim telewidzom dalekie kraje. Dotarł nie tylko do Wietnamu, afrykańskiej dżungli czy Himalajów – objechał cały świat! W charakterystycznym dla siebie stylu, ze...

Jurek Owsiak pierwszy raz o swoim życiu, podróżach i przygodach!

W charakterystycznym dla siebie stylu, ze swadą i z (nie zawsze) lekkim dowcipem Jurek Owsiak zdradza, dlaczego postanowił przenieść do Polski festiwal Woodstock, przyznaje się do przemytu wódki przez libijską granicę (w butelkach po polskiej mineralnej!), a poszukiwaczom egzotycznych smaków ze spokojem wyjaśnia, co może stać się z człowiekiem po spożyciu białego jedzenia w Indiach (nie zgadniecie!).

Książka, z którą – skręcając się ze śmiechu – ruszycie w podróż z Jurkiem Owsiakiem.

Jurek Owsiak ─ podróżnik, dziennikarz. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock.

źródło opisu: www.wydawnictwoznak.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwoznak.pl/

KsięgarniaWspomnień | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Ujmująco ciekawa, błyskotliwie zabawna, humorystycznie spójna, instresująco wszechstronna, wzruszająco delikatna. Super książka! Polecam wszystkim, którzy kochają pozytywnie zakręconych ludzi, spełniających swoje i czyjeś marzenia pośród piękna świata i piękna Polski!

Henioo | 2018-06-10
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Jerzego Owsiaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, postać na tyle kontrowersyjna, na ile intrygująca. Człowiek, który porywa za sobą od wielu lat miliony Polaków, aby pomagać innym. Co, jak to w naszym kraju, niektórym przeszkadza.
Jerzy Owsiak, jako podróżnik-obserwator, Owsiak jako opowiadacz. Takiego go nie znałem, tym bardziej z zaciekawieniem i chęcią sięgnąłem po jego książkę. I powiem, że się nie zawiodłem. Owsiak pisze ciekawie, wciągająco, z humorem i dystansem, nie jawi nam się jako wszystkowiedzący przewodnik, a jako człowiek taki jak my, jak większość Polaków, lubiący poznawać nowe miejsca, nowych ludzi, wychylić kielich z czymś mocniejszym, tak przy okazji.
Bardzo, bardzo fajna ta książka, taka ciepła...

syl | 2018-08-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Tę książkę chciałam przeczytać już około 19 lat temu. To wtedy w tvp z wypiekami na twarzy oglądałam program Kręcioła, w którym Jurek Owsiak oprowadzał widzów po ciekawych i pięknych zakątkach na ziemi. Wisienką na torcie w tym programie była możliwość wybrania się z Jurkiem i ekipą programu na kilka takich wypraw. Oczywiście marzyłam aby przeżyć taką podróż z dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc żarliwie wysyłałam swoją kandydaturę, niestety z marnym skutkiem.
Również wtedy pomyślałam, że fajnie by było gdyby Jurek spisał te swoje podróże i je wydał. Byłaby to fascynująca lektura.

I poniekąd tak się stało w niedawno wydanym Obgadywaniu świata. Dlaczego poniekąd? Dlatego, że ów książka nie spełniła w pełni moich oczekiwań. Było tutaj za dużo wszystkiego i za mało wgłębienia się w podróż i przeżyć jakie ona niesie.

Jest tu trochę o dzieciństwie Jurka, wspomnień z podróży na festiwal Woodstock w USA i historii przeniesienia podobnej imprezy do Polski, którą...

Myślę, że postaci Jurka Owsiaka nie trzeba Wam zbyt mocno przedstawiać, szczególnie w styczniu. To jedna z bardziej popularnych i ciekawych osobowości w Polsce, choć i na świecie jest znany. Jeśli jednak z jakiegoś powodu spędziliście ostatnie ponad dwie dekady na bezludnej wyspie, bez dostępu do informacji, bądź w ostatnim czasie cierpicie na amnezję, przypominam.
Jurek Owsiak to dyrygent najbardziej niesamowitej i ukochanej orkiestry. Owsiak jest bowiem prezesem Fundacji i założycielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatorem pierwszych Festiwali w Jarocinie i Przystanku Woodstock. Poza tym jest społecznikiem, showmanem, dziennikarzem i niezwykle barwnym człowiekiem, który przez ponad dwadzieścia lat robi genialną robotę dla Polskiej medycyny.
Na swoim koncie Jurek Owsiak ma kilka publikacji książkowych, między innymi: "Przystanek Woodstock. Historia najpiękniejszego festiwalu świata", czy związane z WOŚP "Opowiedz swoją historię." i moja ukochana, do której wracam...

Marek | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Uwielbiam Jurka. Cenię Go za to, co robi, mówi i jak mówi. Teraz mogłem poznać, ja pisze. Pisze prosto, bez napinki. Opowiada. Czytając próbowałem wychwycić, kiedy się zająknie. Fantastyczne opowieści. Spotkałem kiedyś Jurka przed marketem w Niemczech (ja wchodziłem,on z wychodził). Cześć Jurek, cześć, skąd jesteś. Normalny człowiek. Polecam gorąco.

CzytAśka | 2018-01-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Nietypowy przewodnik po Polsce, Europie i całym świecie! Po historii również, bo podróże Jurka to przekrój jego życia, od dzieciństwa w głębokim PRL-u, po obecną dorosłość.

Zapraszam na www.czytaska.pl na zwiedzanie świata z Jurkiem Owsiakiem! Świetne podróże z wspaniałym człowiekiem!

Dawid | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

To będzie jedna z niewielu negatywnych opinii no ale nic nie poradzę, że ta książka nie przypadła mi do gustu.

Byłem bardzo zaciekawiony tą pozycją na samym początku. Człowiek, którego podziwiam przez wszystkie akcje charytatywne i przystanek Woodstock, pomoc ludziom i niezwykle wspaniałą osobowość literacko się nie popisał.

Na początku z wielką chęcią wgłębiałem się w małe przygody Jurka, jego dzieciństwo (które według mnie) jest słabo opisane, podróże na gapę tramwajem i autostopem tak później historia się dosyć rozlewa.

Nie zrozumcie mnie źle. Wszystkie historie i podróże Jurka są wspaniałe i inspirujące ale jakoś tak blado opisane. Wiem, że to nie reportaż nad którym się siedzi parę lat, żeby zebrać cały materiał ale histori e alkoholowe przestały mnie już bawić po paru rozdziałach.

To dobra pozycja dla ludzi, którzy chcą się nieco dowiedzieć o pracy Jurka z kamerą albo o jego krótkich ale intensywnych podróżach po świecie jednak dla wgłębienia się w samą postać twórcy...

Wildstyle | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Tu byłem, to widziałem, tu piłem :D
tak najlepiej podsumować mi książkę Owsiaka. Bardzo przyjemna, prosta i szczera. Ciekawe sposoby na zdobywanie %% ^^ ujęło mnie to, zaciekawiło. Są to wspomnienia z podróży dawnych, ma się ochotę sprawdzić co zostało takie samo a co poszło z duchem czasu.

skalorek | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Bardzo ciekawa książka, czyta się bardzo szybko bo napisana przystępnym, "młodzieżowym" językiem. Naprawdę dowiedziałem się sporo nowego o miejscach, o których myślałem, że dużo wiem. Trochę za dużo Afryki a za mało np. Skandynawii :) ale i tak warto przeczytać.

Szymon_Gwiazda | 2018-01-05
Na półkach: Reportaż, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Książka trafiła się przypadkiem, ale wziąłem i pochłonąłem błyskawicznie. Pisany lekkim językiem ni to reportaż, ni to dziennik podróży, aczkolwiek bardziej przypomina zbiór dykteryjek i anegdotek podróżniczych, oraz co ciekawszych wspomnień z wypraw w różne strony świata.

Próżno się tu doszukiwać opisów malowniczych miejsc, monumentalnych budowli, czy cudów świata (może z wyłączeniem norweskich fiordów). Zresztą jak sam Owsiak przyznaje, bardziej interesowali go ludzie i zwyczajne ich życie w różnych miejscach świata: w Nepalu, Australii, RPA, Norwegii, USA, czy na Cejlonie. Oczywiście dla niego nie były to wypady wakacyjno-rekreacyjne, lecz służbowe, w ramach pracy w telewizji, w fundacji, czy związane z działalnością Przystanku Woodstock, albo innymi fuchami, podejmowanymi w czasach dawniejszych i mniej odległych.

Nie da się ukryć, że czyta się bardzo dobrze. Język jest lekki, swojski, czasem knajacki, choćby ze względu na pewne sformułowania i wulgaryzmy. Ale opowiastki są...