Tajemnica Belwederu

Okładka książki Tajemnica Belwederu Ludwik Kurnatowski
Okładka książki Tajemnica Belwederu
Ludwik Kurnatowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Seria:
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo:
Wydawnictwo CM
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363424268
Tagi:
Ludwik M. Kurnatowski policja retro Rosja Tajemnica Belwederu Warszawa
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1609
379

Na półkach: ,

Nie jest to kryminał, a pitawal jedynie, albo aż – jak kto woli. Kurnatowski, jako oficer śledczy, przedstawia nam co głośniejsze i bardziej interesujące sprawy, z którymi miał związek. Robi to jednak z pisarskim zacięciem, unikając jednak ozdobników, czy sztucznej rozbudowy fabuły. I nadal świetnie się to czyta. Najciekawsze, moim zdaniem, są opowiadania: Krwawa nić życia(...) Zielińskiego i ostatnie: „Upiór w pasiece”. Do tego Warszawa i Moskwa przed I WŚ, sporo informacji o społeczeństwie jak i samej sytuacji politycznej.

Nie jest to kryminał, a pitawal jedynie, albo aż – jak kto woli. Kurnatowski, jako oficer śledczy, przedstawia nam co głośniejsze i bardziej interesujące sprawy, z którymi miał związek. Robi to jednak z pisarskim zacięciem, unikając jednak ozdobników, czy sztucznej rozbudowy fabuły. I nadal świetnie się to czyta. Najciekawsze, moim zdaniem, są opowiadania: Krwawa nić...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1631
643

Na półkach: ,

Niezbyt porywająco opisana, lecz interesująca i informująca, gdyż opowiada o prawdziwych, dawnych sprawach.

Niezbyt porywająco opisana, lecz interesująca i informująca, gdyż opowiada o prawdziwych, dawnych sprawach.

Pokaż mimo to

avatar
623
187

Na półkach:

Ludwik M. Kurnatowski należy do moich ulubionych pisarzy przedwojennych - głównie z racji tego, iż opisał prowadzone przez siebie sprawy (osiągnął stanowisko nadkomisarza, czyli jednej z najważniejszy postaci w Policji). Możemy się więc zapoznać z prawdziwymi problemami policji z czasów II RP oraz typowymi i mniej typowymi zbrodniami tych czasów. Tytułowe opowiadanie dotyczy walki wywiadów obcych państw w Warszawie tuż przed I wojną światową.

Ludwik M. Kurnatowski należy do moich ulubionych pisarzy przedwojennych - głównie z racji tego, iż opisał prowadzone przez siebie sprawy (osiągnął stanowisko nadkomisarza, czyli jednej z najważniejszy postaci w Policji). Możemy się więc zapoznać z prawdziwymi problemami policji z czasów II RP oraz typowymi i mniej typowymi zbrodniami tych czasów. Tytułowe opowiadanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
566
518

Na półkach:

Wielu autorów przedwojennych powieści kryminalnych wykorzystywało w pracy pisarskiej swe doświadczenie zawodowe. Rafał Scherman bywał wzywany do sądów celem wydawania ekspertyz grafologicznych, Leo Belmont pracował jako adwokat a Stanisław Wotowski studiował prawo, robił karierę w policji by wreszcie otworzyć biuro detektywistyczne. Po lekturze „Tajemnicy Belwederu” do tej trójki mogę dopisać również nadkomisarza Ludwika M. Kurnatowskiego, zastępcę Naczelnika Urzędu Śledczego w Warszawie, który po przejściu na emeryturę spisał swoje przeżycia z okresu pracy w policji carskiej a później polskiej Policji Państwowej.

Więcej na:
http://ksiazkiprzygodowe.blogspot.com/2014/12/tajemnica-belwederu.html

Wielu autorów przedwojennych powieści kryminalnych wykorzystywało w pracy pisarskiej swe doświadczenie zawodowe. Rafał Scherman bywał wzywany do sądów celem wydawania ekspertyz grafologicznych, Leo Belmont pracował jako adwokat a Stanisław Wotowski studiował prawo, robił karierę w policji by wreszcie otworzyć biuro detektywistyczne. Po lekturze „Tajemnicy Belwederu” do tej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    2
  • 2021
    1
  • Literatura polska
    1
  • Kindle
    1
  • Kryminał, sensacja, thriller
    1
  • 2014
    1
  • XX wiek
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Więcej
Ludwik Kurnatowski Tajemnica Belwederu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także