Drugi

Cykl: Miętowa (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
miłość, nastolatki, problemy
Adrianna

Przystojny licealista Hadrian występuje w reklamach i budzi zainteresowanie wielu dziewczyn. Jego kuzyn Arek jest nieśmiałym, niepewnym swojej wartości chłopakiem. Obaj, każdy po swojemu, będą musieli zmierzyć się z pierwszą miłością. Seria miętowa to współczesna Polska: aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,drugi,2784.html

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/literatura/p,drugi,2784.html

Pati | 2013-12-01

W tej książce pozytywnie mnie zaskoczyło na pewno to, że jest prowadzona z punktu widzenia chłopców, co rzadko się zdarza.
Bardzo mi się podobała, bo lubię takie lekkie obyczajówki ;)
Polecam :)

Justyna Antoniewicz | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Z przyjemnością przeczytałam tą lekką, zabawną i uroczą powieść Pani Ewy Nowak pełna humoru, ciepła opowiada o miłości i uczuciach dwóch chłopców Arka Szybalskiego i Hadriana Chabrosa.
Arek to wrażliwy, nieśmiały chłopak, a Hadrian to elegancki, przystojny pragną prawdziwej miłości.
Niezwykła i poruszająca historia o miłości,
Nie zawsze miłość jest prawdziwa, trzeba mieć się na baczności być zawsze ostrożnym, kogo się spotyka w swym życiu bo można łatwo się sparzyć i cierpieć z miłości.Miłość to piękny stan zakochania, trzeba uważać zanim tą osobę się pozna, nie wiemy jaka jest.
Dobra akcja, wspaniali bohaterowie fabuła ciekawa.
Uśmiałam się czytając tę książkę zabawna, śmieszna była.
Najfajniejszy był profesor Całka uśmiałam się po same pachy znajdował zawsze coś śmiesznego do powiedzenia śmiałam się na całego.
Książki Ewy Nowak są przyjemne, sympatyczne poruszają problemy, zawody miłosne nastolatków i ich życie,,co jedna to lepsza powieść bardzo fajnie,przyjemnie mi się czytało...

Urmurmina | 2014-03-31

Książka lekka, banalna, bez fajerwerków i... chyba po prostu nie dla mnie takie historie.

Karolina | 2014-03-02
Przeczytana: 28 lutego 2014

Historia jednej rodziny. Rodziny, której członkowie - jak wszędzie - zmagają się z problemami.
Hadrian jest kontrolowany przez matkę, która ma już dla niego plan na przyszłość. Reklamy, sesje, kastingi. Hadrian jako model. Samotny i nierozumiany.
Ilona - matka Hadriana. Wiecznie zapracowana, nie ma czasu dla dzieci. Co rusz wynajmuje nianie dla młodszego syna Alana, wobec którego ma już daleko idące plany.
Arek - kuzyn Hadriana. Zakochany w Idze, wykorzystywanej i niekochanej przez swojego chłopaka. Za swoją największą wadę uważa jąkanie, które jego zdaniem uniemożliwia mu znalezienie szczęścia.
Emil - brat Arka. Jest w trakcie planowania ślubu, jednak nie może się dogadać ostatnio ze swoją narzeczoną. Jaka może być tego przyczyna?
Czy którekolwiek zazna szczęścia? Jak potoczą się ich losy?

Już po pierwszych stronach miałam dość tej książki. Wydawała mi się niekonieczna i śmieszna przez żałosna. Denerwowała mnie. Jednak w połowie, a może nieco dalej - zaczęłam zauważać, ile...

Grafitowa_ | 2010-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 18 lipca 2010

Rzadko kiedy udaje mi się znaleźć książkę, która jest bardziej z punktu widzenia chłopaka niż dziewczyny.
"Drugi" jest dla mnie zaskoczeniem ze względu na treść. Poznajemy Hadriana, który pisze dwa pamiętniki (stąd tytuł). Z tego względu humoru nie brakuje. Jednak szczegółów nie zdradzę.
Ewa Nowak pisze "życiowe" książki, które zainteresują niejednego nastolatka.

wkwiatki | 2011-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Ewa Nowak... to mówi samo za siebie. I zobowiązuje. Książka początkowo średnia, ale później... akcja toczy się be przerwy. Nauczycielka zakochana w uczniu, uczeń w nauczycielce... i miłość wszędzie. Choć miejscami ciut za dużo.

MałaPisareczka | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Drugi to już piąta część z serii Miętowej. Akcja skupia się na dobrze znanym z Krzywe 10 Hadrianie oraz na jego kuzynie, Arku. Choć różnią się od siebie diametralnie, coś ich łączy. Mianowicie potrzeba miłości i zaufania do drugiego człowieka. Nie jest to proste. Hadrian to przystojny licealista, którego urodę od dzieciństwa wykorzystuje matka, Ilona, by zrobić z niego wielką gwiazdę modelingu. Natomiast Arek to nieśmiały, niepewny własnej wartości chłopak. Jąkała. Ich losy co i raz się łączy, by innym razem się rozdzielić.

Muszę przyznać, iż nie mogłam się doczekać lektury "Drugiego". Z jakiegoś niewyjaśnionego dla mnie powodu czułam, iż właśnie ten tytuł może być moim ulubieńcem (choć przeczytałam dopiero pięć tomów). Czy się zawiodłam? I tak, i nie.

Na pewno na plusy powinny być kolejne poruszane problemy, których nie boi się Ewa Nowak. Wybrała dwóch bardzo wyrazistych bohaterów, a przy tym bardzo się od siebie różniących. Jednym z nich jest Hadrian (może być też Hadi -...

Ervisha | 2010-10-21

Nudna - nie polecam

Oxuria | 2014-07-20
Przeczytana: 09 lipca 2014

Wszyscy wiemy, że niełatwo jest znaleźć naszą pierwszą miłość. Szukaniu towarzyszą pewne utrudnienia, czasem mamy podstawiane kłody pod nogi. Często także znajdujemy łudzącą miłość, która okazuje się fałszywa, albo taka, która jest tylko "na chwilę".
Z takimi zmaganiami spierają się nasi główni bohaterowie Arek oraz Hadrian. Ten drugi, z którym spotkaliśmy się już w książce Krzywe 10 nie może odpędzić się od dziewczyn, ale żadnej z nich nie chce. Z pewnością nie takiej, która już miała chłopaka - jest to jego wymaganie (a czy będzie przestrzegał tego, to przekonajcie się sami - przeczytajcie!). Jest synem Ilony Chabros, która, krótko mówiąc jest przy kasie. Gania Hadriana po castingach, kazuje szlifować mu włoski i spędza całe dnie w pracy. Siedemnastolatek ma braciszka Alanka, którym zajmuje się pani Maria. Jako jedyna okazuje Alanowi miłość matczyną i jest zawsze pełna troski. Hadrian znajduje genialny sposób, aby dopiec matce - pisze dwa pamiętniki, z których jeden czyta...

Pani_Kultura | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

"Drugi" to kolejna poruszająca książka dla nastolatek autorstwa Ewy Nowak. Jak na razie to ona najbardziej mnie zadziwiała. Oczywiście wiedziałam już, że niektórzy bohaterowie będą razem i w ogóle, ale zdziwił mnie jeden rozdział. A który konkretnie to nie powiem. Jeśli chcecie wiedzieć o co mi chodziło to przeczytajcie tę książkę jest na prawdę cudowna. Opisuje pierwszą miłość, jak i to, że niektóre mamy chcą mieć nazbyt ambitne dzieci, bo myślą, że wtedy będą miały jak najlepiej. A nie wiedzą, że tym ranią swoje dzieci. Książka trafia do moich ulubionych i polecam ją wszystkim.