Nowy początek

Okładka książki Nowy początek Johanna Theden
Okładka książki Nowy początek
Johanna Theden Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Burza uczuć (tom 1) Seria: Edipresse.Książki literatura obyczajowa, romans
Burza uczuć (tom 1)
2014-01-01
Anna Just
romans saga niemiecka

2047

To grafomaństwo w czystej postaci. Mogłaby tę książkę napisać przeciętna nastolatka przez żadnego talentu literackiego i nie wyszłoby jej gorzej. Zastanawiam się po co ktoś wydaje takie książki? Nie dziwię się tym co kupili, bo okładka zachęca co nabycia i pewnie o to chodzi. Piękna szata graficzna, a w środku niestety literatura najniższych lotów. Nie spodziewałam się jakiegoś arcydzieła, ale tak niskiego poziomu również nie.

Długo zbierałam się na to aby zacząć czytać tę sagę.
Efekt nudy jednak zrobił swoje. Jednakże nie żałuję tego że sięgnęłam, po pierwszy tom "Burzy uczuć".
Czyta się szybko, nie sposób oderwać się od fabuły.
Bohaterowie stoją przed codziennym podjęciem decyzji. Wybrać miłość czy bogactwo ?
Serdecznie polecam.

Długo zbierałam się na to aby zacząć czytać tę sagę.
Czyta się szybko, nie sposób oderwać się od fabuły.
Serdecznie polecam.

No cóż... czytając tę książkę miałam wrażenie, że jest napisana ręką młodej, nieszczęśliwie zakochanej nastolatki a nie doświadczonej kobiety. Już na trzeciej stronie dowiadujemy się o przeszłości głównej bohaterki (dość szybko!).

Banalna historia miłosna, momentami wręcz niewiarygodna(miłość natychmiastowa po pierwszym spojrzeniu w oczy!). Brak jakichkolwiek opisów co do wyglądu bohaterów, otoczenia.

Poznajemy tylko uczucia i są to zazwyczaj miłość, rozczarowanie, płacz i cierpienie.

Mimo że czyta się ją jednym tchem (prosty styl powieści) nie przekonała mnie do siebie i również nie sięgnę po kolejny tom.

Główną bohaterkę, Laurę, poznajemy, gdy opuszcza rodzinne strony i wyrusza do swojej przyjaciółki Tanji, mieszkającej w południowych Niemczech. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że dziewczyna nie mieszka już w swoim poprzednim miejscu zamieszkania, toteż Laura, nie znając w Monachium zupełnie nikogo, zmuszona jest szwendać się bez celu po mieście. Przez przypadek, dosłownie wpada na pewnego mężczyznę, w którym (suprajz!) z miejsca się zakochuje. Jak się później okazuje, Aleksander jest synem właścicieli hotelu, w którym pracuje Tanja. Chcąc być bliżej swojej nowej miłości, Laura zatrudnia się w pięciogwiazdkowym Fürstenhof. Jest tylko mały problem, a mianowicie Aleksander jest zaręczony z inną kobietą.

Cała saga, licząca prawdopodobnie pięćdziesiąt tomów, jest napisana na podstawie niemieckiej telenoweli pt. „Burza uczuć”. Ponad dwutysięczno odcinkowy tasiemiec (a kręcą więcej) opowiada nie o niczym innym, jak o rozterkach miłosnych bohaterów. Wszystko to zaprawione jest szantażami, oszustwami, zdradami, niekończącą się ilością źle zinterpretowanych sytuacji, zazdrością, złośliwościami, pomyłkami, aferami rodzinnymi i wszystkim innym, co w typowej operze mydlanej można znaleźć. Ujrzawszy w kiosku tom pierwszy, skusiłam się. Wiedziałam, że po tej lekturze nie ma co wiele oczekiwać, dlatego po przeczytaniu za bardzo się nie rozczarowałam, chociaż chyba powinnam. Czytając książkę, lubię w jakiś sposób utożsamić się z główną bohaterką, zrozumieć jej tok myślenia, ale Autorka widocznie obrała sobie za cel utrudnienie tego. I nie mówię tu tylko o Laurze. Momentami miałam wrażenie, że bohaterowie zachowują się jak zaprogramowane roboty. Coś robią, o czymś rozmawiają, ale jaki mają w tym cel, co myślą, co czują? Pozostawało mi tylko zgadywać.

Podsumowując, tom pierwszy, wypadł tak sobie. Jakoś nie czuję dalszej chęci zagłębiania się w tę historię, czego też prawdopodobnie nie zrobię, bo aż się boję myśleć, jak akcja rozwinie się dalej, skoro w tomie pierwszym gnała na łeb na szyję.

cudowna opowieść aż mnie wciągnęła by kolejne tomy przeczytać...

cudowna opowieść aż mnie wciągnęła by kolejne tomy przeczytać...

Ciekawa historia się dzieję i bardzo chciałabym już przeczytać następne ;)

Ciekawa historia się dzieję i bardzo chciałabym już przeczytać następne ;)

• Intrygujące okładki książek
  • Przeczytane w 2014
  • Saga
  • Sprzedam

Dodaj cytat z książki Nowy początek