Krucjata # 2: Qua’dj

Tłumaczenie: Grzegorz Przewłocki
Cykl: Krucjata [komiks] (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
Croisade. Le qua'dj
fantasy, komiks
komiksy
Dąbek

Drugi tom dobrze przyjętej serii Krucjata. Simoun Dja, wiatr, który obdziera ze skóry, ustał i niewielu ostało się przy życiu. Co gorsza, niektórzy zostali naznaczeni przez Demona Qua'dj! Snuje on swą sieć zniszczenia, podczas gdy zawiązują się będące wbrew naturze sojusze, których celem jest doprowadzić do upadku Hierus Halem. Jedynie Walter z Flandrii próbuje ujść przed tym szaleństwem,...

Drugi tom dobrze przyjętej serii Krucjata.

Simoun Dja, wiatr, który obdziera ze skóry, ustał i niewielu ostało się przy życiu. Co gorsza, niektórzy zostali naznaczeni przez Demona Qua'dj! Snuje on swą sieć zniszczenia, podczas gdy zawiązują się będące wbrew naturze sojusze, których celem jest doprowadzić do upadku Hierus Halem. Jedynie Walter z Flandrii próbuje ujść przed tym szaleństwem, walcząc ze złem u jego korzeni. Ale żeby tego dokonać, musi odzyskać Zwierciadło Syrii, odbicie dusz. Tymczasem Syria znajduje się już w rękach nazbyt ludzkich demonów...

Scenariusz komiksu napisał Jean Dufaux, znany polskim czytelnikom z serii Murena, Niklos Koda, Szlurp i Burp, Giacomo C. czy Skarga Utraconych Ziem.

Rysunki storzył Philippe Xavier, który współpracował m.in. z legendarnym duetem Ange przy Paradis perdu a z Jeanem Dufaux przy serii Conquistador.

źródło opisu: Wydawnictwo Komiksowe 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/

anika | 2015-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2015, Komiks
Przeczytana: 20 maja 2015

Tom drugi jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy, fabuła mocniej wciąga, a i rysunki zrobiły na mnie większe wrażenie niż w poprzedniej części.

Adrian Jeżak | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 14 maja 2015

Lepszy niż pierwszy tom,
Dodane jest więcej fantastycznych wątków. Czekam z niecierpliwością na wydarzenia z kolejnego.
Polecam
Adrian Jeżak