Edukacja osób niepełnosprawnych

Okładka książki Edukacja osób niepełnosprawnych Lucyna Frąckiewicz
Okładka książki Edukacja osób niepełnosprawnych
Lucyna Frąckiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
188 str. 3 godz. 8 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
188
Czas czytania
3 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
8372463239
Średnia ocen

4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4055
404

Na półkach: , ,

Bronią się rękoma i nogami przed klasyfikowaniem ich jako osób gorszej kategorii. Jako tych, którzy z różnych powodów skrzywdzeni przez los lub naturę nie zawsze potrafią odnaleźć się w otaczających ich rzeczywistości. I nie chodzi tylko o pracę, ale również o możliwość budowania relacji międzyludzkich czy realizację własnych pasji czy zainteresowań. Podchodzi się do nich jak do bezużytecznych, nieproduktywnych, często zawadzających i wymagających specjalnej opieki i nadzoru, co powoduje, że rodzi się w nich frustracja i desperacja, by udowadniać całemu światu, że jednak są inni. Tylko ostatnio kino zaprezentowało dwa skraje przypadki opowiadające o życiu osób niepełnosprawnych. Jedna z tych historii opowiadała o Mateuszu, chłopcu z porażeniem mózgowym, który jedna mimo zewnętrznych objawów zachował przytomność umysłu i próbował przy tych swoich ograniczeniach kontaktować się ze światem mimo, że ten świat go nie słyszał i nie rozumiał. Trzeba było przypadku żeby udało się pokazać, że pod skorupą tkwi bystry umysł, z którym można się spokojnie porozumieć, wystarczy tylko czasu i cierpliwości. Druga historia to opowieść o pacjentach, którzy mimo swej niepełnosprawności umysłowej rozwijali się zdrowo fizycznie i natura doszła do głosu. Żeby im pomóc koniecznym okazały się specjalne sesje o seksualnym charakterze. I choć może to budzić sprzeciw i rozliczne opory, to samo życie, i nie można przed takimi doświadczeniami uciekać. Materiały z konferencji, które znalazły się w tej publikacji pokazują problem bardzo wszechstronnie. Analizując rożne odmiany niepełnosprawności i sposoby wsparcia i pomocy stawiają sobie jako cel nadrzędny pokazanie i przekonanie odbiorców, żebyśmy starali się być coraz bardziej otwarci i tolerancyjni, a przede wszystkim potrafili współdziałać w rozwiązywaniu problemów, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym od najprostszych ułatwień związanych z podjazdami a skończywszy na szeregu uproszczeń w procedurach dotyczących nauki, pracy, odpoczynku ale i finansowania wielu inicjatyw i projektów pozwalających im rozwijać ich talenty i umiejętności. np. w zakresie sportu czy też sztuki. Warto promować takie działania.

Bronią się rękoma i nogami przed klasyfikowaniem ich jako osób gorszej kategorii. Jako tych, którzy z różnych powodów skrzywdzeni przez los lub naturę nie zawsze potrafią odnaleźć się w otaczających ich rzeczywistości. I nie chodzi tylko o pracę, ale również o możliwość budowania relacji międzyludzkich czy realizację własnych pasji czy zainteresowań. Podchodzi się do nich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
    1
  • Psychologia, terapia, coaching
    1
  • Moja Biblioteczka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Edukacja osób niepełnosprawnych


Podobne książki

Przeczytaj także