Okładka książki Niezbędnik dyplomatyczny i protokolarny czyli co o tych sprawach powinni wiedzieć dziennikarze, politycy i obywatele Jan W. Piekarski
Jan W. Piekarski Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Adam Marszałek
2011-01-01
2011-01-01

Okładka książki Protokół dyplomatyczny i dobre obyczaje Cezary Ikanowicz, Jan W. Piekarski
Protokół dyplo... Cezary Ikanowicz, J...

Książka ta pełni raczej funkcję słownika pojęć związanych z dyplomacją i protokołem, z którymi spotykamy się m.in. w mediach. Autor zwięźle i konkretnie wyjaśnia zatem czym jest protokół dyplomatyczny, korespondencja dyplomatyczna,ale też rozwiewa najczęstsze wątpliwości dotyczące toastów, ubioru na konkretne rodzaje przyjęć oraz na czym polega trudność w rozsadzaniu gości. Tekst pisany jest oczywiście z punkty widzenia dyplomaty, będzie się zatem odnosił do oficjalnych spotkań, na próżno szukać tutaj porad zachowania się przy stole wigilijnym. Nie jest to jednak ciężka pozycja, pisana niezrozumiałym językiem, dodatkowo umilają czytanie wstawki z anegdotami i czasem absurdalnymi sytuacjami mającymi miejsce podczas pracy autora. Warto te książkę przeczytać, by choć w niewielkim stopniu poznać z czym wiąże się praca w MSZ.

• Posiadam z autografem
  • Rozwój osobisty