Poznaj Biblię w 24 godziny

Nowy Świat
2014-01-01
2014-01-01
Romuald Weremiewicz

Świetna książka. Niezwykle pomocna w szybkim "ogarnięciu" co i jak, o co chodzi w Biblii, dzięki czemu możemy dostajemy kontekst i mamy podstawowe przygotowanie do lektury. Spore ułatwienie, polecam każdemu zainteresowanemu głębszym studiowaniem Słowa

Niesamowita, która pozwala lepiej zrozumieć Biblię. Chwilami trudna ale bardzo cenna lektura. Szczególnie poruszył mnie rozdział na temat Apokalipsa, gdzie autor znajduje aż 4 wymiary przesłania – dotyka to zarówno historii Kościoła, jak i przyszłych czasów.

Biblia do łatwych lektur nie należy, kto próbował ją czytać ton wie. Można do niej podejść zarówno jako do księgi historycznej, zbioru legend, ciekawostki lub jako do Słowa Bożego. Nie zmienia to faktu, że jest to niesamowita lektura a zarazem bardzo trudna zarówno na język jak i interpretacje.

"Poznaj Biblię w 24godziny" to książka, która pomaga czytelnikowi zrozumieć o co w Biblii chodzi. Zwraca uwagę na rzeczy, na które zwykle podczas czytania Pisma Świętego się nie zwraca. Jest to świetna lektura zarówno dla tych, którzy Biblię już czytali jak i dla tych, którzy dopiero mają to w planie. Nadaje się świetnie zarówno dla chrześcijan jak i niewierzących ponieważ skupie się na analizie tekstu a nie na nawracaniu.

Przyznam się, że sięgając po tę książkę nie spodziewałam się tak interesującej pozycji. Podchodziłam do niej jako do jednej z wielu książek , których celem jest przybliżenie rozumienia fenomeny Biblii. Jak się okazało, nie mogłam się od niej oderwać i z wypiekami na twarzy zgłębiałam kolejne rozdziały. Wiele razy sięgałam po wygrzebany z własnej półki egzemplarz Pisma Świętego by sprawdzić, czy tam faktycznie tak jest napisane.

Rewelacyjna książka.

Biblia, to pozycja, którą każdy chrześcijanin powinien przeczytać w swoim życiu. Niestety nie zawsze udaje się nam to uczynić, wiele wątków, historii w niej przedstawionych nie jest do końca zrozumiałych. Tym bardziej, że napisana została ponad dwa tysiące lat temu przez kilkanaście osób. Przecież każdy z nich miał inne spojrzenie na świat, swoje historie ubierał w całkiem inne słowa i nie zawsze wydarzenia się pokrywały z rzeczywistością.

Mi niestety nie udało się nigdy przeczytać Pisma Świętego do końca, wiele razy przekartkowywałam, odkładałam na długi, długi czas, by w końcu znowu do niej wracać, jednak ponownie od początku,
Gdy nadarzyła się okazja zapoznania z książką Chucka Misslera Poznaj Biblię w 24 godziny, z lekką obawą jednak również z pewną dozą zaufania po nią sięgnęłam.

Czy można tę książkę przeczytać w 24 godziny? Oczywiście, że tak – tylko po co? Czy nie lepiej, skoro chcemy dogłębniej poznać to, co niewyjaśnione w Piśmie, bardziej się na tym skupić i czytać te dwie pozycje równocześnie? Każdy rozdział to księga, nad którą autor się jakiś czas skupia. Stara się rozwiązać zagadki, ukazać wydarzenia opisane w sposób niezrozumiały.

Nie będę streszczać każdej księgi i tego, czego się dzięki autorowi dowiedziałam. Jednak to dopiero on nakierował mnie na odpowiednie tory, odkrył tajemnice i pokazał, że nie wszystko można wyjaśnić jednoznacznie.

Poznaj Biblię w 24 godziny to dość ciekawa pozycja pomocna w zrozumieniu Pisma Świętego. Jeśli jest ono dla Was pewnego rodzaju księgą, której się nie ocenia, a jednak nie wszystko jest dla Was zrozumiałe, to zachęcam do sięgnięcia po książkę Chucka Misslera.

Książka składa się z 24 rozdziałów, kazdy z nich mozna przeczytać w godzinę. Całkiem fajne "streszczenie" Biblii, które pomaga ułożyć wszystko w całość, zwracając uwagę na najważniejszego bohatera Pisma - Jezusa.

REWELACYJNA KSIĄŻKA! Zaczęłam czytać i jestem zachwycona, brakowało mi takiego podejścia i wiadomości, aby pełniej zrozumieć Słowo Boże.

• Chrześcijaństwo
  • Book 📖