Wyzwanie czytelnicze LC

Apollo 11. O pierwszym lądowaniu na Księżycu

Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 3: Połykam Strony
Wydawnictwo: Egmont Polska
Ag2S

„Apollo 11” to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu; szczegóły lotu, informacje techniczne i wartka akcja – do przeczytania jednym tchem! Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Anna | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Mój 6 letni synek już sam próbuje czytać - radzi sobie z poziomem 1 i 2. Uprosił mnie aby kupić mu książeczkę z poziomu 3 i wybór musiał paść na wyprawę na Księżyc. Wcześniej samodzielnie przeczytał o wyprawie Amudsena na biegun (poziom 1) i rejsie Titanica (poziom 2).
Tym razem tekst okazał się jeszcze za trudny i za długi dla sześciolatka więc spędziliśmy niedzielny wieczór razem śledząc losy załogi Apollo 11.
Przystępnie opisany lot na Księżyc, niektóre fakty mogą się okazać ciekawe i nieznane nawet dla dorosłego czytelnika.

voelle | 2014-07-24
Przeczytana: 04 lipca 2014
grejfrutoowa | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Ewa Nowak to pisarka, choć z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Tworzy głównie książki dla dzieci. Obecnie Egmont wydał jej książkę „Apollo 11” w serii „Czytam sobie”.
Rok 1969. Pierwsza próba lądowania na Księżycu właśnie się rozpoczyna. Trzech astronautów – Michael Collins, Edwin Aldrin i Neil Armstrong – wyruszają w swoją wielką przygodę. Ich podróż jest bardzo skomplikowana, każdy z mężczyzn odpowiada za coś innego. Na dodatek ich skafandry i plecaki są ciężkie. Podróż rozpoczyna się zgodnie z planem. Wszystko przebiega dobrze. Gdy w końcu dostają się na powierzchnię Księżyca, robią zdjęcia, wbijają flagę i zbierają materiały do badań. Powrót na statek kosmiczny jest trudny, ale udaje się. Podróż na Ziemię także jest wyzwaniem. Na szczęście zgodnie z planem udaje się wylądować. Kosmonauci są bohaterami, a ludzkość Ziemi dowiaduje się o Księżycu wielu nowych rzeczy dzięki ich wyprawie.
Książka napisana jest prostym językiem. Są w niej całe rozdziały, gdyż poświęcono ją...

yllla | 2014-05-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Apollo 11, to historia pierwszej podróży na Księżyc, podczas której Neil Armstrong i Edwin Aldrin wyszli na jego powierzchnię, by zebrać materiały, przeprowadzić badania i stworzyć dokumentację fotograficzną. Książka ta, przeznaczona jest dla dzieci, które już dość dobrze radzą sobie z czytaniem. Jest zdecydowanie dłuższa od wcześniej opisywanych książek, dzięki czemu zawiera zdecydowanie więcej szczegółów. Znajdziemy w niej informacje techniczne dotyczące przykładowo kombinezonu astronauty, czy też budowy rakiety, podział obowiązków astronautów, opis podróży, lądowania na księżycu oraz powrotu na ziemię. Książka napisana jest w bardzo ciekawy sposób i dostarcza czytelnikowi dużo interesujących wiadomości. Wspomina o rzeczach, nad którymi nigdy się nie zastanawiałam, a które okazały się bardzo ciekawe.
W odróżnieniu od opisanych wyżej książeczek, ta pozycja ma ilustracje tylko czarno-białe i jest ich zdecydowanie mniej niż tekstu. Dzięki temu młody czytelnik może poczuć się...

anta_a | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Książka przekazuje dzieciom wiedzę o wyprawie apollo 11. Czytaliśmy ją w małych porcjach, bo to bardziej książka naukowa, a nie przygodowa. Na szczęście zawiera trochę dramaturgi i napięcia, co powoduje, że się nie nudzi. Wada - trochę za dużo propagandy pro Amerykańskiej, aż mnie zdziwiło, że to polscy autorzy stworzyli, a nie Amerykanie. Mimo tego wrócimy za jakiś czas do tej pozycji

Kiti | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nazwisko Ewy Nowak z pewnością nie jest nikomu obce. Autorka ma na swoim koncie już kilkadziesiąt pozycji, głównie w serii Czytam sobie oraz w Serii miętowej. Miałam okazję zapoznać się z kilkunastoma już pozycjami i jak do tej pory jakoś szczególnie się nie zawiodłam.

,,Apollo 11" zalicza się do 3 poziomu, więc jest w nim najwięcej treści. Tym razem autorka przygotowała dla małych czytelników opowieść o pierwszej wyprawie na Księżyc, w której wzięła udział trójka mężczyzn. Tylko dwóch z nich stanęło na Księżycu. Podróż została bardzo dokładnie opisana od momentu przygotowań aż do powrotu z Księżyca.

Cieszę się, że powstała seria Fakty, służąca do nauki czytania, gdyż oprócz posługiwania się tą umiejętnością młodsze dzieci mogą zaznajamiać się z historią, która już miała miejsce. Dzięki tego typu pozycjom nawet dorosłe osoby mogą poszerzyć swoją wiedzę o świecie.

Ilustracji jest tutaj stosunkowo mało w porównaniu do książeczek z pierwszych dwóch poziomów serii Czytam sobie....

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 07 marca 2014

Serię Czytam Sobie wydawnictwa Egmont zdążyliśmy już poznać bardzo dobrze.
Niedawno ukazały się kolejne książeczki w jej ramach, ale tym razem są one zupełnie inne od dotychczasowych. Na czym polega ta różnica? Są oparte na prawdziwych wydarzeniach - wyprawie Amundsena na biegun, historii Titanica i pierwszym lądowaniu na Księżycu.
Pomysł na wprowadzenie do tej już bardzo znanej i lubianej serii opowiadań opartych na faktach od razu mi się spodobał. Tym bardziej, że każda z tych książeczek to inny poziom programu nauki czytania.
Dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy mogą samodzielnie przeczytać prawdziwe historie.
Apollo 11 to książka z poziomu trzeciego, dla wprawionych młodych czytelników :-)
2500-2800 wyrazów, dłuższe złożone zdania, alfabetyczny słownik trudniejszych wyrazów na końcu.
Opowiada o pierwszej podróży na Księżyc. Muszę przyznać, że sama poznałam dzięki niej mnóstwo ciekawych faktów i szczegółów dotyczących tej całej wyprawy.
Na pewno wciągnie niejednego młodego...

książek: 1990
Asia-Polihymnia | 2014-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Świetna książeczka do poczytania dziecku lub do samodzielnego czytania dla wprawiającego się młodego czytelnika. Duże litery, ładne ilustracje, ciekawe informacje o pierwszej podróży ludzi na Księżyc.

Ksawi | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Fajna jest ta książka, podobała mi się.

Adam | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2015