Encyklopedia Gier i zabaw dla przedszkolaków - Charmer K., Murphy M., Clark Ch.

Wydawnictwo: KE Liber
hobby

?Encyklopedia gier i zabaw dla przedszkolaków? to efekt współpracy pedagogów z wielu zakątków świata, nadsyłających swoje sprawdzone propozycje najbardziej oryginalnych, najprzyjemniejszych i najodpowiedniejszych ćwiczeń, najskuteczniej wspomagających rozwój dziecka. Zabawy zostały pogrupowane według kolejnych miesięcy roku szkolnego, aby ułatwić pracę opiekunom. Zapewniają one kreatywne sposoby wzbogacania planu zajęć i rozwijania w dzieciach zdolności matematycznych, plastycznych, muzycznych, ruchowych i wielu innych. Stanowią także świetną okazję do wycieczek, nauki gotowania oraz poznawania świątecznych tradycji z całego świata. Każdemu ćwiczeniu towarzyszy lista niezbędnych materiałów oraz dokładne instrukcje. W wielu przypadkach autorzy proponują także sposoby na rozszerzenie danej zabawy w sposób angażujący i rozwijający inne umiejętności dziecka. Pomysły zawarte w ?Encyklopedii gier i zabaw dla przedszkolaków? pobudzą wyobraźnię maluchów i dadzą im wiele okazji do zdobywania wiedzy.Plastyka ? Klocki ? Zajęcia w grupie ? Odgrywanie ról ? Gesty, piosenki i wierszyki ? Wycieczki ? Gry ? Ogólne wskazówki ? Język i nauka czytania ? Matematyka ? Rytmika ? Nauka ? Zmysły ? Przekąski i gotowanie ? Zabawa na dworze ? Projekty ? Rozwój społeczny ? Praca z rodzinami

Małgosia | 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Pedagogika