Świat na dłoni 4/2013

Wydawnictwo: Amconex
czasopisma
Wkp

W najnowszym "Świecie na Dłoni" tematy nie z tej Ziemi! Co skrywa tajemnicza strefa 51? Czy amerykański rząd jest w posiadaniu pozaziemskich technologii? Czy historie o spotkaniach trzeciego stopnia mogą być prawdziwe? Odpowiedzi na te i dziesiątki innych fascynujących pytań już dziś w kioskach!

źródło opisu: https://www.facebook.com/SwiatNaDloni

• Dzikie serce
  • Nieposłuszeństwo
  • Towar
  • Historie fandomowe
  • Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?
Wołyński gambit

Karolina Klimkiewicz

8,5 (10 ocen i opinii)
W szpilkach od Manolo
Agnieszka Lingas-Łoniewska

7,24 (1319 ocen i opinii)
Sherlock Holmes i sztuka we krwi
Bonnie MacBird

5,22 (9 ocen i opinii)
Historie fandomowe
Tomasz Pindel

7,6 (5 ocen i opinii)
Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?
Frede Royer

8 (2 ocen i opinii)
onika | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma

I cóż mogę pomyśleć o gazecie, która aspirując do miana "czasopisma, które otworzy przed tobą świat", w odpowiedzi na pytanie: "Czy moglibyśmy oddychać pod wodą jak ryby?", podaje, że "molekuły wody składają się z dwóch atomów HELU połączonych z jednym atomem tlenu"? Myślałam, literówka, zdarza się, ale nie...autor tej notatki dzielnie wprowadził elektrody do słonej wody i wytworzył CZĄSTECZKI HELU. W zasadzie imponuje mi konsekwencja niezłomnego krzewiciela wiedzy i tylko troszkę żal, że papier wszystko zniesie...Jeden niewielki tekścik i dla mnie cały numer położony.

Fasoletti | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 25 października 2013

To pierwszy numer "wiata na dłoni" jaki przeczytałem. Na plus bardzo bogata i kolorowa szata graficzna, ale większośc artykułów była dla mnie zbyt krótka. Spora czcionka przekłada się na ilość treści na stronie, co w zestawieniu z niewielka ilością tekstu daje bardzo ogólnie potraktowane opracowania tematów.

Wkp | 2013-10-17
Przeczytana: 16 października 2013

Świat na dłoni to próba powtórzenia sukcesu magazynu Świat wiedzy, niestety absolutnie nieudana.

Treść magazynu to przede wszystkim szata graficzna nie najlepszej jakości. Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Miałkie, pospolite i nietrafiające w gust. Artykuły wydają się przy tym ozdobnikiem. Krótkim, powierzchownym, mało naukowym i przede wszystkim często nudnym.

Nie jest jednak do końca źle. Kilka artykułów przeczytałem z ciekawością, nie mniej chyba będzie to ostatni numer ŚND, po który sięgnąłem.