Błyskotliwa kariera. Nowe zasady sukcesu

Tłumaczenie: Anna Krochmal
Wydawnictwo: MT Biznes
Brazen Careerist: The New Rules for Success
biznes, finanse

zasady sukcesu się zmieniły i jeśli nie chcesz pozostać w tyle, przydadzą ci się bezczelne , ale bardzo skuteczne porady zawarte w tej książce. Na pewno dzięki niej będziesz myślał z większym rozmachem, śmielej działał i przecierał szlaki, które kiedyś wydawały ci się niedostępne, i odniesiesz sukc

Danuta Duszeńczuk | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Książka momentami jest intrygująca, ale momentami wieje nudą. Ja znalazłam w niej kilka inspirujących cytatów i spostrzeżeń, które sobie wynotowałam i według których mam zamiar działać. Trzeba też zaznaczyć, że książka raczej odzwierciedla realia zza oceanu, choć wiele punktów również można zastosować w naszym krajowym poletku.

Co mi się w tej pozycji najbardziej podobało, to ganienie na każdym kroku perfekcjonizmu i pracoholizmu, które to dwa aspekty w minionym stuleciu stanowiły niby o sukcesie. Autorka racjonalnie tłumaczy, dlaczego w nowoczesnym biznesie tak nie jest, a wręcz przeciwnie: należy znaleźć złoty środek między pracą, domem i pasjami.

Kamil Misztal | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Miejscami książka jest po prostu nudna. Polecam dla osób które do tej pory nie musiały pisać CV i zaczęły myśleć o podjęciu pierwszej pracy.

Goldie | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Książka przeznaczona raczej dla ludzi na początku swojej kariery zawodowej, gdyż są porady dotyczące CV, listu motywacyjnego, rozmowy kwalifikacyjnej, ale też szukania docelowej ścieżki rozwoju i swojej specjalizacji. Pokazuje też jak wykorzystać "przejściowe" prace w szukaniu tej właściwej i wymarzonej. Autorka często odnosi się do swoich doświadczeń, co jest pozytywne. Trochę przeszkadzało mi to, że choć autorka jest dosyć młodą osobą, to jej porady wskazywały, że już wszystko o wszystkim najlepiej wie. Jednak niektóre tematy były ciekawe, np. jak wykorzystać dyskryminację w miejscu pracy na swoją korzyść!

LuceClarius | 2016-06-29
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane