Prawdziwy mężczyzna... czyli kto?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Psychologia, męskość,
Karola

Mam wrażenie – obawiam się niestety, że prawdziwe – iż kobiety nadały ton męskiemu przeżywaniu wiary. Doszło wręcz do pewnego zniewieścienia mężczyzn w sprawach duchowych. Niełatwo dzisiaj o sympatię dla krucjat, powstań antyrewolucyjnych (Wandea, Cristiada), czy też walki z bronią w ręku za Boga, ojczyznę i rodzinę. Pracę zniewieścienia religijnego mężczyzn dokonały również środki masowego...

Pracę zniewieścienia religijnego mężczyzn dokonały również środki masowego przekazu, wtłaczające katolikom do głowy, że skoro chrześcijaństwo jest religią pokoju, to nigdy nie należy chwytać za miecz w obronie wartości, które są podstawą europejskiej Christianitas. Wszystko to w imię „miłości, pokoju i tolerancji”.
Zauważany jest kryzys tożsamości mężczyzny. Zniewieściałe ich wychowanie można zaobserwować już od przedszkola. O ile kilka lat temu zwyczajnym widokiem był obraz chłopców bawiących się zabawkami imitującymi broń, o tyle dzisiaj jest to rzecz raczej niespotykana, a wręcz potępiana przez nowoczesnych pedagogów.
W środowiskach chrześcijańskich pokutuje również niepełny obraz Chrystusa. Przedstawia się Go jako czułego przyjaciela wybaczającego grzechy, uzdrawiającego chorych, nawołującego do opieki nad bliźnimi. Zapominamy jednak o Panu Jezusie, który wywracał stoły w świątyni jerozolimskiej, gdy oburzony był targowiskiem, które uczyniono w domu Jego Ojca i który mówił, że przyszedł przynieść na ziemię miecz, a nie pokój.
Zapominamy wreszcie o słowach św. Pawła, który mówił: „Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną”. Oczywiście miłość jest filarem religii katolickiej. Jednakże świat współczesny zapomina, a wraz z nim część chrześcijan, że miłość jest nie tylko czuła i serdeczna, ale też wymagająca i twarda – zależnie od okoliczności.

źródło opisu: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=2258

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=2258

SamotnyWilk44 | 2018-12-27
Przeczytana: sierpień 2017

Tematyka poruszona przez autora jest niezwykle ważna. Porusza bowiem kwestię istoty mężczyzny - kim właściwie powinien być?
Kajetan Rajski opisuje podstawy istoty męskości z katolickiego punktu widzenia. W książce są zawarte liczne odwołania do mężczyzn, którzy w przeszłości byli zarówno gorliwymi katolikami, jak i patriotami.

keres1372 | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Książkę zakupiłem przypadkiem, akurat w niedzielę, podczas mszy, autor przyszedł do Kościoła i na ogłoszeniach opowiedział trochę o książce. Postanowiłem ją kupić i co mogę powiedzieć ?
Nie jest to książka dla wszystkich. Jest to książka dla katolików, atakuje się tam poglądy jak gender itp. W Skrócie, jeśli jesteś Katolikiem, powinna ci się spodobać, wojującym ateistą, znienawidzisz, jesteś między tym a tym, wszystko będzie zależeć od ciebie.
Dlatego polecam tą książkę katolikom i ogólnie chrześcijanom. Innych ostrzegam, że książka nie jest ,,neutralna".