Wieże Bois-Maury: Germain

Tłumaczenie: Grzegorz Przewłocki
Cykl: Wieże Bois-Maury (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
Les Tours de Bois-Maury: Germain
komiksy
joly_fh

Aymar, rycerz o nieprzeciętnym męstwie i wielkim honorze, przemierza gościńce i bezdroża średniowiecznej Europy. Pozbawiony domu, poszukuje szansy na odzyskanie rodzinnych ziem i możliwości ponownego zobaczenia wież Bois-Maury, które są "najpiękniejsze i najwyższe w całym świecie chrześcijańskim"... Eskortujący pielgrzymów w drodze do Santiago de Compostella, Aymar zatrzymuje na ziemiach...

Eskortujący pielgrzymów w drodze do Santiago de Compostella, Aymar zatrzymuje na ziemiach klasztoru, na który planują napad Sroka i jego banda rabusiów, wśród nich okaleczony kamieniarz Germain. Szczwany plan rozbójników może wziąć jednak w łeb, ponieważ piękna Alda zwraca na siebie uwagę Favarda, najemnika strzegącego ze swoimi ludźmi świętego przybytku.

źródło opisu: Wydawnictwo Komiksowe, 2013

źródło okładki: google

Endriux | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Tom trzeci utrzymuje poziom i niestety nie jest to zaletą. Rysunki wciąż kłuja w oczy a fabule nie posłużyło powrócenie do znanych z pierwszego tomu bohaterów. Na razie seria dla mnie jest nijaka. Nie grzeje mnie ani nie ziębi. Niemnie jak już zacząłem to przeczytam całość.

Ksiądz Pistolet | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: październik 2015

Ciekawa fabuła. Trafił mi się jednak egzemplarz z jakimiś przejaskrawionymi kolorami (a na niektórych planszach wręcz przesterowanymi). Kolorystyka bez porównania gorsza w stosunku do, jak dla mnie wzorcowego pod tym względem, drugiego albumu. Dlatego odejmuję 3 gwiazdki.