Blueberry. Integral 2. Żelazny koń. Stalowa pięść. Szlak Siuksów. Generał Żółta Głowa.

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Blueberry (tom 7-10) | Seria: Plansze Europy
Wydawnictwo: Egmont Polska
Blueberry
komiks
komiksy
Lucyfer

Dziki Zachód, XIX wiek - czasy pionierów, walk z Indianami, organizowania struktur państwowych, zwalczania przestępczości. Mityczna epoka USA, której bohaterami byli ludzie gwałtowni i niestroniący od przygód, lecz jednocześnie szlachetni i odważni. Tacy jak porucznik Mike S. Blueberry z fortu Navajo. W drugim albumie zbiorczym przedstawiamy cztery tomy wydania oryginalnego: - 7. Żelazny...

W drugim albumie zbiorczym przedstawiamy cztery tomy wydania oryginalnego:

- 7. Żelazny koń,
- 8. Stalowa pięść,
- 9. Szlak Siuksów,
- 10. Generał Żółta Głowa.

Tworzą one całość, ukazującą epizody z burzliwego okresu walk pomiędzy kompaniami budującymi kolej transamerykańską oraz słynnych wojen białych z Siuksami i Czejenami w rejonie Gór Czarnych.

Seria o poruczniku Blueberrym to jeden z najsłynniejszych i najdłuższych europejskich komiksów westernowych o wielowątkowej fabule. Autorami opowieści są: nieżyjący już scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik-legenda, Jean Giraud, w Polsce bardziej znany jako Moebius (Feralny Major, Świat Edeny).

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

kendo777 | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 26 marca 2014

O tak! Co za cudowna 4-tomowa historia (integral zawiera tomy 7-10 serii Blueberry).Ależ mi się podobał II integral Blueberry`ego! Każdy z czterech albumów czytałem nawet półtorej godziny, tyle tam tekstu i szczegółowych rysunków, które z rozkoszą bardzo wolno podziwiałem, czytając w żółwim tempie. Chyba z 5-6 godzin zajęło mi przeczytanie tego zbiorczego wydania czterech tomów. Najlepszy był chyba ostatni z nich, może dlatego, że po trzech letnich dostałem super zimową, śnieżną opowieść. A to fajna odmiana po piachu i pyle stepów. Wiele pomysłowych akcji niesfornego Mike`a Blueberry`ego, znakomite rysunki (choć trochę retro te kolory, ale ma to swój klimat). Fajne jest to, że główny bohater nie jest bez skazy. Lubi przywalić komuś w mordę, szantażować bronią, nawet swych przełożonych i zawsze wszystko robi po swojemu. Niesamowite są rysunki obozu Indian w zimie, szczególnie duży kadr-pejzażyk przedstawiający dolinę z kilkudziesięcioma tipi w śniegu. Cudo. Powiesiłbym sobie na ścianie.

irman | 2016-10-15
Na półkach: Komiks Western, Przeczytane