Jak pokonać zaburzenia odżywiania u dzieci? Trening

Tłumaczenie: Anna Kanclerz
Wydawnictwo: Helion
Helping Your Child Overcome an Eating Disorder: What You Can Do at Home
odżywianie, dzieci, zaburzenia, poradnik,

Książkę "Jak pokonać zaburzenia odżywiania u dzieci? Trening" napisali naukowcy śledzący na bieżąco rozwój badań w tej dziedzinie. Teoria na temat choroby została więc poparta dużą wiedzą praktyczną. Autorzy zdają sobie sprawę z indywidualnego przebiegu zaburzeń i z trudności, jakie napotykają bliscy osób cierpiących na anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się i wiele podobnych schorzeń. Stworzyli zatem podręcznik pomagający zrozumieć naturę choroby i uczucia cierpiącej na nią osoby oraz pokonać wrażenie bezsilności. Droga do wyleczenia bywa żmudna, lecz nic nie zastąpi satysfakcji, jaką przyniesie zdrowie Twojego dziecka.

źródło opisu: Helion, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie