Bajki świata

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
5 (10 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
bajki
Ella

Bajki z różnych stron świata

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Agata | 2019-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Kiczowate obrazki, strasznie "busy" - bardzo dużo kolorów i gradientów, dużo się na nich dzieje wszystkiego. Bajek jest może na pół godziny czytania - są bardzo, bardzo krótkie. Niektóre zbyt skrótowe wg mnie. Niektóre zbyt anachroniczne i zbyt brutalne dla małych dzieci, np. kilka razy przewija się wątek zwierząt zabijanych przez ludzi czy inne zwierzęta, albo zwierząt "poturbowanych" w bójce. Nawet na obrazkach często pojawia się nóż jako narzędzie zabijania. Tak więc, trzeba uważać w jakim wieku zaserwujemy książkę dziecku. Ale niektóre historie są w miarę neutralne i są OK.

Mol Książkowy | 2017-07-11

Bardzo, ale to bardzo kolorowa książka! Co do bajek, w każdej jest jakiś morał.

Saovine | 2016-08-23

Absolutnie nie polecam. Bajki są napisane w sposób dziwny, puenty nietrafione albo niezrozumiałe. Te bajki w oryginale może mają więcej sensu lub są lepiej podsumowane. W tym wydaniu są obcesowe i dorosłego czytelnika zostawiają z wykrzywioną miną.

ani_anka | 2013-11-05
Przeczytana: 01 listopada 2013

Ta książka, to w skrócie ujęte kilkanaście bajek, podobno z całego świata. Skrót jest taki, że często zatracony jest sens bajki. Ilustracje są koszmarne! Moje dziecko przyniosło tą "książeczkę" z biblioteki szkolnej do przeczytania i zilustrowania - jako zadanie domowe. Męczyłam się potwornie czytając ten koszmarek i prawdę mówiąc chcę zanieść ją do biblioteki i poprosić o wyrzucenie tej pozycji.