8320611075
technika
Wieszczy

Przystępnie napisana i bogato, sugestywnie zilustrowana publikacja przeznaczona dla młodych Czytelników interesujących się fizyką, a w szczególności elektrotechniką. Omówiono w niej następujące tematy: prąd elektryczny, przemiany energi w obwodach elektrycznych, elektromagnetyzm i siły elektrodynamiczne, źródła prądu stałego i przemiennego, odbiorniki energii elektrycznej, obwody z indukcyjnością i pojemnością, drgania elektryczne i fale elektromagnetyczne, rezonans elektryczny, łączność bezprzewodową.

źródło opisu: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1994

źródło okładki: Reminiscencja - zdjęcie wyłącznie dla lubimyczytac.pl

Endrju | 2015-02-01

Będąc w klasie maturalnej, szukałem jakieś lektury, która pomogłaby mi zrozumieć tajniki elektrotechniki. Ze szkoły znałem wzory i może trochę suchej teorii, ale jeśli chodzi o podstawy i najprostsze zagadnienia to tak naprawdę nie rozumiałem nic. Po kilku godzinach przeszukiwania strychu znalazłem ten tytuł, który jak miałem nadzieje trochę mi to rozjaśni. Z początku się zawiodłem, bo wydawało się że treść jest raczej skierowana do dużo młodszych czytelników (wymuszone porównania, które czasem nie do końca miały sens). Jednak wraz z przewracaniem stron, kiedy to materiał stawiał się coraz trudniejszy, zaczynałem powoli błogosławić te przykłady i porównania, które pomagały mi w wizualizacji trudnych zjawisk.

Skończywszy czytać, w końcu zrozumiałem czym tak naprawdę jest prąd. Uważam również, że pomijając rzadkie przypadki wybitnych wykładowców, mało jest prawdopodobne żeby ktoś umiał wytłumaczyć podstawy elektrotechniki lepiej niż ta lektura. Skrupulatne opisy, liczne graficzne...

abc | 2014-01-12

Przystępnie napisana, ciekawe tematy. Jeżeli ktoś interesuje się fizyką to warto przeczytać. Szkoda tylko, że ma tak mało obrazków, ponieważ ja niektórych rzeczy nie potrafiłam sobie wyobrazić.

NatalaX | 2017-08-25
dominikk3 | 2016-09-19