Problemy zarządzania przedsiębiorstwem.Prace Naukowe Instyt

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
biznes, finanse

Prezentowana publikacja stanowi kolejny, ósmy, numer serii wydawniczej Prace Naukowe Instytutu Zarządzania i Marketingu UMCS. Problematyka prezentowanych w nim artykułów obejmuje wybrane zagadnienia zarządzania przedsiębiorstwem, aktualne na obecnym etapie przeobrażeń systemowych i bliskiej perspektywie zjednoczenia Polski ze strukturami europejskimi. W roku 2000 zwykło się podkreślać szczególne symptomy czasu przełomu wieków, którymi są: (a) globalizacja i internacjonalizacja, (b) rozpowszechnienie technologii informatycznych, zwłaszcza Internetu, (c) fuzje organizacji. Są to procesy wywierające bardzo istotny wpływ na sytuację przedsiębiorstw i społeczeństw.