Masz szlaban na zawsze

Tłumaczenie: Agnieszka Labisko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
matki, córki, wychowanie
joly_fh

Książka dla matek i córek, którym zależy na relacjach opartych na wzajemnym szacunku, zaufaniu i bliskości. Wszystkie staramy się być jak najlepszymi matkami, prawda? Niestety często nieświadomie popełniamy błędy. Susan Shapiro-Barash próbuje zwrócić na nie uwagę. Czy rozpieszczamy nasze córki, czy może jesteśmy dla nich zbyt surowe? Próbujemy się z nimi zaprzyjaźnić czy nieustępliwie tkwimy...

Wszystkie staramy się być jak najlepszymi matkami, prawda? Niestety często nieświadomie popełniamy błędy. Susan Shapiro-Barash próbuje zwrócić na nie uwagę. Czy rozpieszczamy nasze córki, czy może jesteśmy dla nich zbyt surowe? Próbujemy się z nimi zaprzyjaźnić czy nieustępliwie tkwimy po przeciwnej stronie barykady? Jesteśmy wzorem do naśladowania czy odstraszającym antyprzykładem? Innymi słowy: czy aby przypadkiem same nie robimy z nich potworów?

Autorka porusza m.in. następujące problemy:

- ciągłe usprawiedliwianie ("Po prostu powiem, że źle się poczułaś").
- brak reguł i granic ("Oczywiście, że możesz się napić, kiedy jesteś ze mną w domu");
- rozpieszczanie materialne ("Którą torebkę Prady wybierasz?");
- obsesja na punkcie jedzenia i wagi ("Naprawdę musisz to jeść?");

Już dziś poznaj właściwe metody postępowania i odmień swoje życie!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Marzenia | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Przeglądnęłam.
Nie znalazłam dla siebie niczego w tej książce.
Ps. Jestem mamą dwóch Córek.

Agnieszka | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

"Kobiece przyjaźnie mają duże znaczenie
na każdym etapie naszego życia i w każdym wieku"

Książka przy pobieżnym jej przeglądaniu może wydawać się taka sobie, ale wczytując się w nią głębiej, można znaleźć konkretne wskazówki dla matek, dotyczące wychowywania córek. Książka jest rzetelną analizą problemów współczesnych matek, trochę przypomina pracę badawczą. Niewątpliwie zawiera cenne informacje, warte przemyślenia.

kocham_cie | 2015-03-04
Iwona93 | 2017-09-11