Podstawy rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie

biznes, finanse

Autorzy dostosowali podręcznik do znowelizowanej ustawy o rachunkowości, która obowiązuje od 1 stycznia 2002 rokuRecenzowany podręcznik Podstawy rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie jest udaną próbą przedstawienia najważniejszych zagadnień rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie. Prawie wszystkie poruszane w nim zagadnienia zostały potraktowane w takim stopniu, w jakim należałoby to uczynić ze względu na ich rangę i znaczenie. Takie ujęcie pozwoli na samodzielne i pogłębione studiowanie, a także umożliwi nie tylko opanowanie przez Niego wiedzy, ale również zdobycie umiejętności jej stosowania, co w wypadku takiego przedmiotu nauczania jak rachunkowość zarządcza ma kapitalne znaczenie.Do niewątpliwych osiągnięć Autorów należy także zaliczyć zaprezentowanie dotychczasowego dorobku literatury dotyczącej poruszanych kwestii, przy czym zawarli Oni sporo własnych interesujących myśli.Należy również nadmienić, że w kwestiach, które tego wymagały Autorzy dostosowali podręcznik do znowelizowanej ustawy o rachunkowości, która będzie obowiązywała od 1 stycznia 2002 roku.z recenzji wydawniczej prof. zw. dra hab. Edmunda Kurtysa