Rozwój firmy – koncepcje zarządzania i finansowania

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat wybranych koncepcji zarządzania firmą oraz niekonwencjonalnych form finansowania, służących efektywnemu stosowaniu tych koncepcji w rozwoju i funkcjonowaniu firmy. Wobec globalizacji gospodarki światowej i trwającego obecnie procesu dostosowywania polskich firm do warunków rynkowych zintegrowanej Europy, wprowadzenie nowoczesnych sposobów zarządzania i finansowania jest niezwykle istotne. W opracowaniu przedstawione zostały miedzy innymi: Total Quality Management kompleksowe zarządzanie jakością, Business Process Reengineering uelastycznianie procesów biznesowych, Just In Time działanie akurat na czas . Książka zawiera ponadto przykładowe umowy leasingu, factoringu, przykład formułowania strategii firmy, analizę funkcjonowania systemu zarządzania jakością w firmie, przykłady efektywnego wykorzystania logistyki. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich Czytelników pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania oraz dla menedżerów i właścicieli firm, jak również studentów oraz słuchaczy wyższych uczelni ekonomicznych i studiów podyplomowych.