Jednominutowy Negocjator. Proste sposoby na korzystniejsze kontrakty

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Rozmowy mistrzów Jak rozszyfrować ludzi, z którymi negocjuje się pierwszy raz? Jak zwalczyć stres i nie obawiać się o rezultat rozmów? Jak wybrać optymalną strategię negocjacyjną? Może Ci się wydawać, że nie potrzebujesz kompetencji negocjacyjnych. Wielu z nas wychodzi z założenia, że w każdej relacji wystarczy ograniczać się do mniej lub bardziej szczerych uścisków dłoni i uśmiechów. Duch współpracy to zaiste szczytna idea, takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w negocjacjach z nieugiętym twardzielem, któremu na współpracy w ogóle nie zależy ? równie dobrze możesz stanąć na torach i podjąć próbę negocjacji z pędzącym pociągiem. Dzięki tej książce nauczysz się, jak dostrzec zbliżający się pociąg, jak do niego wsiąść i jak nie dać się rozjechać. ze "Wstępu", dr Ken Blanchard, współautor książki Jednominutowy Menedżer Hutson i Lucas zawarli w pigułce jedne z najważniejszych spostrzeżeń na temat negocjacji, jakie kiedykolwiek zostały sformułowane. Darren Hardy, wydawca, magazyn "Success"Kto nie negocjuje, ten nie wygrywa Umiejętność prowadzenia skutecznych negocjacji to warunek realizacji zarówno Twoich wielkich planów, jak i tych skromniejszych projektów. Kiedy opanujesz tę bezcenną sztukę, zauważysz, jak wielki wpływ ma ona na jakość Twojego życia zawodowego oraz doświadczenia zupełnie prywatne. Negocjacje nie są tak straszne, jak się je maluje, i mimo że negocjofobia jest dość powszechną dolegliwością, na szczęście jest w pełni uleczalna. Dzięki narzędziom, których dostarczają Ci autorzy tej książki, bez najmniejszego stresu przeprowadzisz nawet najtrudniejsze rozmowy, wyzbędziesz się paraliżującej tremy i nigdy nie odejdziesz od stołu z przekonaniem, że o coś jeszcze powinieneś był zapytać albo coś jeszcze mógłbyś uzyskać.Kluczem do sukcesu jest elastyczność. Opcje Twojego działania znacznie wykraczają poza zwykłe "współpracować albo rywalizować". Nie ma dwóch takich samych procesów negocjacyjnych ? i nie ma jednej strategii, która sprawdzałaby się w każdej sytuacji. To Ty tu rozdajesz karty, dostajesz więc do dyspozycji cztery niezawodne strategie negocjacyjne wraz z dokładnym instruktażem, jak dobrać najbardziej adekwatną do sytuacji, Twoich indywidualnych skłonności oraz podejścia przyjmowanego przez drugą stronę.Naucz się rozpoznawać osobowość przeciwnika, z którym negocjujesz. Dowiedz się, jak wypracować odpowiednie nastawienie. Sprawdź, jak błyskawicznie dopasowywać strategię do okoliczności. Przećwicz swoje techniki, zanim wprowadzisz je w życie. Skorzystaj z podręcznego słowniczka Jednominutowego Negocjatora.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Zzyciaksiazek | 2015-07-30
Przeczytana: lipiec 2011

Jak przystało na powieść samorozwojową wiedza z zakresu negocjacji jest wpleciona w fabułę. Mamy Jay’a, murowanego kandydata na Sprzedawcę Roku w firmie XL. Wyniki mają zostać ogłoszone podczas rejsu zorganizowanego dla pracowników i ich rodzin. Podróż ma upływać na wypoczynku na leżakach, sączeniu drinków oraz udziale w szkoleniu z negocjacji. O ile dwa pierwsze wzbudzają radość, o tyle szkolenie przyjmowane jest z westchnieniem i wymownym skwitowaniem „znowu nudy”.

Żeby nie było cukierkowo, podczas rejsu dochodzi do dwóch „nieprzewidzianych” zdarzeń. Po pierwsze, Jay nie zostaje Sprzedawcą Roku. Zdziwiona jest większość pracowników, w tym sam „pokrzywdzony”. Po drugie, szkolenie prowadzone przez Doktora Pata (tak się tytułuje trener) okazuje się ciekawe i skuteczne.

„Jednominutowy Negocjator” jest przejrzyście napisanym, prostym w obsłudze kompendium po sztuce negocjacji. Nie należy do pozycji przegadanych czy przeładowanych wiedzą. Daje łatwy model negocjacji, tzw. EASY...

Cristanov | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017