Negocjacje. Jednostka, organizacja, kultura

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Perspektywa jednostki postrzegającej negocjacje jako zbiór umiejętności i narzędzi działania, przedstawiono tu cały szereg taktyk i strategii negocjacyjnych, różnych sposobów manipulacji i technik im przeciwdziałających. Jedna z nich kładzie nacisk na negocjacje widziane z punktu widzenia organizacji. Tego typu ujęcie pozwala wyjaśnić różnice zachowań ludzi poprzez analizę systemu, w którym przyszło im funkcjonować. Ponadto perpektywa ta stwarza możliwość analizy z punktu widzenia procesów zarządzania. Trzecią perspektywą jest kultura system norm i wartości. Nadaje ona znaczenie podejmowanym działaniom wyznaczając granice pomiędzy tym co jest ważne , a tym co nie jest ważne , wskazuje na zwyciezców i przegranych. Przedstawiono tu szereg wyników badań wyjaśniających różnice w prowadzeniu negocjacji pomiędzy przedstawicielami różnych narodów, a także podważających szereg stereotypów związanych z interpretacją negocjacji.

Artur Kluska | 2017-12-04
Kilkujadek | 2017-08-28