Budżet domowy pod kontrolą. Jak rozsądnie wydawać, oszczędzać i inwestować pieniądze

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Krzysiek | 2014-01-22
Na półkach: 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Trochę się zawiodłem. Myślałem ze to będzie bardziej poradnik, który pokaże jakieś ciekawe sposoby na oszczędzanie, inwestowanie itp. A jest to bardziej podręcznik, który powinien być przerabiany w szkołach na lekcjach przedsiębiorczości. Wszystko ładnie fajnie opisane ale dla początkujących lub totalnych laików mających niewielką wiedzę dotyczącą oszczędzania, inwestowania czy kredytów.
Podsumowując, dla laików bardzo dobra, dla bardziej zaawansowanych przeciętna i niczego nowego (raczej) się nie dowiedzą.

Izoldka | 2015-12-03
Na półkach: 2015
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Niniejsza książka to obszerne omówienie zagadnień związanych z domowymi finansami m.in. kredytami, kartami kredytowymi, czy ubezpieczeniami. W moim odczuciu było w niej zbyt mało prostych rad jak oszczędzać, czyli jak planować codzienne wydatki i co w nich ograniczyć (może autor uznał to za zbyt oczywiste?). Według mnie, nie została także wystarczająco podkreślona złota zasada: lepiej najpierw zaoszczędzić i coś kupić dopiero wtedy, gdy ma się już zgromadzoną odpowiednią kwotę, niż zadłużyć się i mieć to od razu, lecz potem przez długi czas spłacać zadłużenie.

m32w | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane 2015