Zwycięzcy nie oszukują

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Uniwersalne zasady etyki i moralności:w firmie, w domu i w każdej innej dziedzinie życia"Sukces w biznesie, działalność dobroczynna na dużą skalę i najlepsze ludzkie wartości -- to wszystko sprawia, że Jon Huntsman jest człowiekiem jedynym w swoim rodzaju".Richard Cheney, wiceprezydent Stanów ZjednoczonychKim jest Jon Huntsman? To człowiek, który zaczynając od zera, zbudował największą w USA firmę rodzinną i stał się jednym z najbogatszych Amerykanów. Autor namawia, abyśmy powrócili do dni, kiedy dotrzymywaliśmy słowa, a uścisk dłoni znaczył więcej niż umowa na piśmie.Nie znajdziesz tu pustosłowia ani utartych frazesów. Każda rada, jaką daje Ci autor, jest poparta jego czynem. Jon Huntsman jako jeden z nielicznych ludzi prezydenta Nixona nie został oskarżony w sprawie Watergate -- wycofał się z Białego Domu, widząc panujące tam zepsucie. Kiedy natomiast tajlandzcy urzędnicy zażądali łapówki, wycofał się z wielomilionowej inwestycji. Autorytet moralny, jakim jest Jon Huntsman, wie, jak budować trwały sukces, grać czysto, być odpowiedzialnym i cieszyć się szczęściem innych ludzi. Skorzystaj z jego doświadczenia i postępuj tak, aby wyznawane wartości pomagały Ci w życiu, a nie przeszkadzały. Naucz się głośno mówić "nie!", kiedy pokusa wybrania drogi na skróty wydaje się nie do odparcia. Przeczytaj tę książkę i zastosuj się do rad autora: * Wybierz słuszną drogę. Graj czysto i zwyciężaj bez oszukiwania. * Przekonaj się, czy jesteś prawdziwym liderem. Czy masz w sobie odwagę? Czy bierzesz na siebie ryzyko i odpowiedzialność? * Dotrzymuj słowa. Dane słowo i uścisk dłoni liczą się bardziej niż umowy na piśmie. * Bądź życzliwy. Szanuj klientów, partnerów, pracowników i konkurentów. * Nie żyj tylko dla siebie. Dziel się z innymi tym, co masz, a nie pożałujesz tego. Gdy inni idą na skróty, głośno powiedz im "nie!" i graj czystoSukces materialny nie jest celem samym w sobie. W erze skandali księgowych i afer politycznych Jon Huntsman swoim życiem udowadnia, że uczciwość jest cenniejsza niż pieniądze i w długim okresie przynosi więcej szczęścia."Powszechne przekonanie, że aby osiągnąć sukces, trzeba oszukiwać, jest bzdurą. Taka postawa prowadzi do bankructwa moralnego".Jon M. Huntsman.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

książek: 1938
Demi | 2018-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Kiedy rozmagnesuje się Twój wewnętrzny kompas warto mieć ją pod ręką