Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Przewodnik - Celownik
Wydawnictwo: Helion
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Budapeszt, Węgry, Buda, Peszt

Przewodniki-Celowniki to nowatorskie publikacje turystyczne, opisujące najciekawsze miasta i regiony Europy. Ich wyróżnikiem są dokładne mapy oraz zwięzłe, przygotowane w formie leksykonu i ilustrowane zdjęciami opisy atrakcji turystycznych. Nowe przewodniki dają swobodę podczas zwiedzania, wolność i niezależność w trakcie wycieczek i podróży. Pozwalają w prosty sposób odnajdywać w terenie...

Nowe przewodniki dają swobodę podczas zwiedzania, wolność i niezależność w trakcie wycieczek i podróży. Pozwalają w prosty sposób odnajdywać w terenie interesujące miejsca i identyfikować mijane w trakcie wędrówki obiekty.

Mapa, tekst i zdjęcia uzupełniają się i tworzą wzajemnie powiązaną całość, która sprawia, że samodzielna wędrówka po mieście stanie się prawdziwą przyjemnością!

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Eljot | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Książkę, a właściwie przewodnik, przeczytałam już wcześniej, jednakże celowo nie oceniałam jej zaraz po przeczytaniu. Zakupiona pod kątem wycieczki do Budapesztu, czekała aż moja osoba postawi stopę na Węgrzech. W podróży sprawdziła się świetnie. Super mapka wewnątrz na okładce książki ułatwiająca zwiedzanie. Naniesione na niej są numery miejsc opisanych w książce, które warto zobaczyć. Przy każdym opisie znajdują się informacje dotyczące komunikacji, cen, godzin otwarć. Na końcu oczywiście znajdziemy podstawowe informacje o nie tylko o Budapeszcie, ale również o Węgrzech. Oczywiście znajdują się tam również typowe informacje, które znajdują się zwykle w przewodniku (telefony alarmowe, podstawowe zwroty w języku węgierskim, jak czytać itp.). Nie jest to opasłe tomisko, tak więc spokojnie celownik może Wam towarzyszyć tak jak mi w torebce podczas zwiedzania. A Budapeszt? Piękny, wspaniały, dostojny i elegancki... Marzenie. Powrócę tam na pewno.

Mara | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014