Zgłosuj na książki roku 2017

HTML5. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Czas wreszcie poznać HTML? teraz w nowej odsłonie!Poznaj strukturę, nowe możliwości oraz elementy języka HTML5Dowiedz się, jak korzystać z popularnych właściwości kaskadowych arkuszy stylówSamodzielnie zbuduj własną stronę WWW, wykorzystującą zalety nowego językaHTML5 jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków pozwalających zbudować działającą bez zarzutu witrynę internetową - nawet jeśli nie ma się zbyt dużej wiedzy o programowaniu. Nowy standard zastąpił znacznie mniej funkcjonalny język HTML4, ale jego twórcy zadbali o kompatybilność między obiema wersjami. Wprowadzono tu sporo nowych elementów i znaczników, poprawiono też obsługę błędów podczas parsowania HTML oraz obsługę formularzy. Nowością jest obsługiwanie elementów multimedialnych i graficznych oraz API dla aplikacji internetowych. Wszystko to masz szansę sprawdzić w praktyce podczas wykonywania ćwiczeń zamieszczonych w tej książce."HTML5. Ćwiczenia praktyczne" to zbiór przemyślnie skomponowanych zadań dla wszystkich, którzy mają choćby niewielkie pojęcie o pracy z komputerem oraz apetyt na wiedzę. Bartosz Danowski, doświadczony, błyskotliwy i bezpośredni autor tego zbioru, zadbał o to, by kolejne kroki prowadziły adepta zgłębiającego tajniki HTML5 w kierunku samodzielnego zbudowania funkcjonalnego serwisu WWW. Dzięki tej książce poznasz najważniejsze założenia i zasady tego języka, zdobędziesz wiedzę o znacznikach i atrybutach oraz zrozumiesz, jak tworzyć optymalną strukturę dokumentów HTML. Nauczysz się wykorzystywać komentarze, listy, tabele, formularze, elementy blokowe, wstawiane i osadzone. Dowiesz się, jak działają kaskadowe arkusze stylów, a potem połączysz to wszystko w całość w praktycznych projektach!Podstawowe informacje o języku HTMLZnaczniki i atrybutyNajważniejsze różnice między HTML4 i HTML5Najważniejsze zasadyStruktura dokumentu HTML5Elementy języka HTML5Kaskadowe arkusze stylówPraktyczne projektyDodatekAplikacja? Witryna? Przećwicz to z HTML5!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion