ABC języka HTML i XHTML. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Spraw, aby język HTML5 nie miał przed Tobą tajemnic!* Poznaj strukturę dokumentów hipertekstowych i znaczniki HTML* Naucz się w praktyczny sposób stosować konstrukcje języka* Dowiedz się, jak szybko tworzyć atrakcyjne strony WWWW obecnych czasach po prostu nie wypada nie mieć swojej strony w internecie. Prawda ta dotyczy już nie tylko dużych firm, organizacji społecznych czy instytucji państwowych, lecz również tysięcy prywatnych osób, które nie chcą pozostawać anonimowymi konsumentami treści, lecz pragną zaistnieć w sieci i za jej pośrednictwem dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, tekstami, zdjęciami czy filmami. Wielu ludzi ogranicza się do tworzenia prostych, niewyróżniających się niczym blogów, jednak niektórzy pragną nadać swoim stronom niepowtarzalny charakter.To właśnie do nich kierowana jest książka "ABC języka HTML i XHTML. Wydanie II" . W przystępny sposób wyjaśnia ona podstawowe zagadnienia związane z używaniem najpopularniejszych języków hipertekstowych, opisuje strukturę i metody tworzenia dokumentów WWW, a także wskazuje narzędzia, które mogą ułatwić pracę projektanta. Dzięki lekturze tego podręcznika zdobędziesz wiedzę niezbędną do kodowania treści witryn i dowiesz się, jak należy opracować właściwy system nawigacji. Poznasz też metody korzystania z tabel, grafik i arkuszy stylów.* Podstawowe pojęcia związane z siecią i tworzeniem treści WWW* Struktura, konstrukcje i znaczniki języka HTML* Narzędzia ułatwiające pracę projektanta stron WWW* Definiowanie struktury i formatu treści tekstowych* Korzystanie z odnośników i tworzenie systemu nawigacji* Metody osadzania obrazów i określania ich parametrów* Tworzenie i formatowanie tabel* Używanie kaskadowych arkuszy stylówNaucz się tworzyć profesjonalny kod stron WWW krok po kroku!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion