Tworzenie serwisów WWW. Pierwsza pomoc

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-1073-0
Informatyka, programowanie, php, ajax

Przyznaj się — nudzi Cię już tworzenie zwyczajnych, statycznych stron internetowych? Masz apetyt na więcej i chętnie podjąłbyś wyzwanie polegające na stworzeniu całego, dynamicznie zmieniającego się układu stron? Ta książka to recepta na Twoje potrzeby! Dzięki niej masz wreszcie możliwość wykreowania interaktywnego, funkcjonalnego serwisu WWW, który nie tylko udostępni użytkownikom sensownie posegregowane, wyczerpujące informacje i nie narazi ich na konieczność ciągłego odświeżania strony, a przy tym nie utrudni Ci jego obsługi. Spieszymy z fachową pierwszą pomocą – z niezbędną wiedzą!

Kryanka | 2016-01-09
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Świetny podręcznik dla żółtodzioba, który umie zrobić stronę www w HTMLu, ale chciałby dodać elementy w PHP, bazę danych i zapoznać się ze skryptami. Od innych pozycji tego typu różni się przejrzystością (koniec z ledwo widocznymi zrzutami z ekranu dzielonymi w dziwnych miejscach), jasnym tłumaczeniem podstaw (zapewniam, że nie-informatyk zrozumie), prowadzeniem krok-po-kroku przez takie fazy jak tworzenie serwera lokalnego, oraz bardzo pomocnymi uwagami, które podręczniki zwykle pomijają jako oczywiste dla zawodowych programistów. Słowem, w króciutkiej książeczce autorzy pokazali, jak używać prostego PHP i MySQL w projektowaniu stron, co uważam za dużo bardziej przydatne niż ciężkie cegły na temat każdego z języków osobno.

rafikbraca | 2015-03-28
Przeczytana: 19 kwietnia 2015