Windows Azure. Wprowadzenie do programowania w chmurze

Wydawnictwo: Helion

Programuj w chmurze... i wznieś się wysoko!Wprowadzenie do Windows Azure, czyli słów kilka o chmurze i modelach usługSzybki start, czyli jak odnaleźć się na platformie, gromadzić dane i tworzyć aplikacje.Studium przypadków, czyli analiza kreowania i działania serwisów stworzonych w oparciu o Windows Azure.W 2008 roku na konferencji w Los Angeles firma Microsoft po raz pierwszy zaprezentowała publicznie swoje niezwykle interesujące dzieło - platformę Windows Azure. Jednak dopiero dwa lata później poprawiona, ustandaryzowana i ulepszona platforma podbiła serca wielu właścicieli firm. Dlaczego tak się stało? Otóż Azure pozwala projektować i uruchamiać oprogramowanie w zupełnie nowatorski sposób. Jej architektura umożliwia firmie pozbycie się własnej, często kłopotliwej infrastruktury IT oraz stworzenie skalowalnych i niezawodnych narzędzi, idealnie dopasowanych do specyfiki działalności, a także gwarantuje opłacalność ekonomiczną całego przedsięwzięcia. Z tych powodów programiści "działający w chmurze" są dziś najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku!Książka "Windows Azure. Wprowadzenie do programowania w chmurze" jest jedną z pierwszych pozycji dotyczących tej nowoczesnej technologii, napisanych w języku polskim. Przeznaczona dla osób zajmujących się technologiami webowymi oraz studentów kierunków informatycznych, zawiera opis wszystkich najważniejszych składników "chmury Azure". Dowiesz się z niej, jak działa chmura i jak stworzyć oraz uruchomić aplikację na tej platformie. Będziesz mógł przeanalizować trzy kompletne, coraz bardziej skomplikowane przykłady budowania aplikacji z wykorzystaniem frameworka NET 4.0 i Windows Azure SDK. Znajdziesz tu także aż siedem dodatków, między innymi na temat polecanej literatury, wdrożenia aplikacji, dysku wirtualnego Azure Drive i diagnostyki - wszystkie napisane z myślą o praktycznym wykorzystaniu możliwości Windows Azure.Platforma Windows AzureMagazynowanie danychPierwsza aplikacja w Windows AzureKalkulator w chmurzeStudia przypadku - serwisy Moja-Muzyka i Moje-ZdjęciaLiteraturaWdrożenie aplikacji do chmuryWindows Azure nie tylko dla środowiska .NETDiagnostyka w Windows AzureMontowanie i używanie dysku wirtualnego Azure DriveMigracja danych do SQL AzureDostawcy chmur.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion