C++. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
C++ Pocket Reference
c++, programowanie

C++ jest złożonym językiem o wielu subtelnych aspektach. Książka "C++. Leksykon kieszonkowy" umożliwia programistom C++ szybkie sprawdzenie sposobu użycia oraz składni najczęściej używanych konstrukcji tego języka. Na jej stronach umieszczono możliwie jak najwięcej informacji, a jej niewielki rozmiar pozwala mieć ją zawsze przy sobie. "C++. Leksykon kieszonkowy" opisuje następujące zagadnienia:

Instrukcje języka C++ oraz dyrektywy preprocesora C++
Przestrzenie nazw oraz zakres w C++
Programowanie szablonowe oraz obsługa wyjątków
Klasy oraz dziedziczenie
Typy języka C++ oraz ich konwersje, w tym rzutowanie typów w C++

Poza spełnianiem funkcji podręcznego leksykonu dla programistów C++, książka "C++. Leksykon kieszonkowy" będzie także pomocna dla programistów języków Java oraz C, którzy przesiadają się na C++ lub tych, którzy w C++ programują od czasu do czasu. Te trzy języki są często mylące podobne. Książka ta umożliwia programistom zaznajomionym z językiem C lub Java szybkie orientowanie się w sposobie implementacji w C++.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/c-leksykon-kieszonkowy-kyle-loudon,cpplk.htm

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

macias | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Cóż, to leksykon kieszonkowy i nawet nie ma co pisać dłuższej recenzji -- dostajemy dokładnie to, na co wskazuje tytuł. Jesli więc chcemy odświeżyć nasze wiadomości, ta pozycja jest w sam raz. Może z jednym zastrzeżeniem, nawet przyjmując skrótowość miejscami przydałyby się nie tyle bardziej rozbudowane przykłady, co więcej krótkich przykładów. Poza tym -- krótko, konkretnie, na temat -- me gusta.

Nie znajdziemy tutaj STL-a i chociaż "S" oznacza "Standard", to uważam, że to sensowne odpuszczenie, C++ to język, STL to biblioteka.

Kupując dzisiaj tę książkę należy mieć swiadomość, iż została ona napisana w 2003 roku (autor nie podszedł do drugiego wydania, a szkoda), oraz że obecna cena tej pozycji jest przesadzona.