jQuery. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion

Tchnij życie w Twoje strony internetowe! Jak wycisnąć z JavaScriptu jeszcze więcej? Jak operować na polach formularza? Jak łatwiej wykorzystać możliwości technologii AJAX?Historia języka JavaScript pełna jest zakrętów - okresów popularności oraz odrzucenia. W momentach zachwytu język ten był wręcz nadużywany, a gdy przychodziły gorsze dni, był przez użytkowników masowo blokowany. Jego prawdziwy potencjał został natomiast wykorzystany w technologii AJAX. Od tego dnia jego popularność nie maleje. Powstają liczne rozwiązania oparte o JavaScript. Wśród nich znajduje się - ostatnio najmodniejsza - biblioteka jQuery. Jej możliwości naprawdę robią wrażenie!Biblioteka jQuery pozwala przy użyciu zwięzłej składni wyprawiać w przeglądarce niestworzone rzeczy! Zjawiskowe pokazy slajdów, okna dialogowe, efekty specjalne to tylko niektóre z atrakcji wizualnych dostarczanych przez jQuery. Narzędzie to pozwala na banalnie prostą manipulację wszystkimi elementami drzewa DOM, ich atrybutami oraz własnościami.Dzięki tej książce zawsze będziesz miał pod ręką ściągę pozwalającą Ci błyskawicznie wykorzystać każdą funkcjonalność jQuery. Dowiesz się, jak rejestrować i obsługiwać zdarzenia, pobierać elementy, rozszerzać funkcjonalność za pomocą wtyczek oraz usprawnić korzystanie z technologii AJAX. Biblioteka jQuery to potężne narzędzie, dzięki któremu tchniesz życie w Twoje strony internetowe! Pobieranie elementów Określanie klas CSS Operowanie na wartościach formularzy Manipulowanie strukturą dokumentu Obsługa i generowanie zdarzeń Efekty animacji Obsługa technologii AJAX Metody wybierania Mechanizm wtyczek - rozszerzanie możliwości jQueryWykorzystaj potencjał języka JavaScript!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion