Java ME. Tworzenie zaawansowanych aplikacji na smartfony

Wydawnictwo: Helion

Ponad 80% dostępnych obecnie telefonów komórkowych współpracuje z platformą Java ME. Java ME jest okrojoną (Micro Edition) wersją popularnego języka Java. Jeżeli chcesz przygotować uniwersalną aplikację, działającą na większości telefonów, ta platforma powinna być Twoim naturalnym wyborem. Korzystając z wygodnego i powszechnie znanego języka oraz licznych narzędzi wspomagających pracę, błyskawicznie osiągniesz swój cel. Jednak zanim przystąpisz do działania, musisz poznać możliwości i ograniczenia Javy ME oraz nauczyć się tworzyć wysokiej jakości kod.Z tą książką to nic trudnego. Omawia ona wszystkie zagadnienia związane z profesjonalnym wytwarzaniem aplikacji dla platformy Java ME. W trakcie lektury dowiesz się, jak podzielić aplikację na moduły nadające się do ponownego użycia, jak utrwalać dane oraz jak testować kod. Ponadto opanujesz techniki optymalizacji kodu, tworzenia atrakcyjnego interfejsu użytkownika oraz rysowania zaawansowanych komponentów graficznych. Na sam koniec będziesz mógł zapoznać się z wizją przyszłości dla platformy Java ME, która mimo inwazji platform Android, iOS i Windows Phone wcale nie jest taka ponura! Książka ta dostarczy ogromną ilość przydatnej wiedzy średnio zaawansowanym i zaawansowanym programistom Java ME.Dowiedz się:co odróżnia platformę przenośną od platformy biurkowejw jaki sposób projektować i implementować aplikację Javy MEjak rozwiązywać problemy pojawiające się przy tworzeniu oprogramowania na platformie Java MEjakie są poprawne techniki tworzenia aplikacji Javy MEjak przeprowadzać optymalizację kodu oraz opracowywać wysokiej jakości aplikacje.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion