Solidarność znaczy więź. W kręgu myśli Józefa Tischnera i Jana Pawła II

Wydawnictwo: Znak
religia
joly_fh

Książka przedstawia jedno z najważniejszych doświadczeń ostatnich dziesięcioleci, odsłaniając jego uniwersalny etyczny, a nie polityczny sens, wchodząc jednocześnie w dialog i zarazem polemikę z wspólnotową refleksją prezentowaną przez Józefa Tischnera i Jana Pawła II. Książka ta jest intelektualnym i duchowym świadectwem przedstawiciela pokolenia, któremu było dane współtworzyć ruch...

Książka ta jest intelektualnym i duchowym świadectwem przedstawiciela pokolenia, któremu było dane współtworzyć ruch solidarności, a jednocześnie kogoś, kto dzięki wieloletniej współpracy z twórcą „Etyki Solidarności”, otrzymał narzędzia, by ruch ten poddać pogłębionej refleksji etycznej

Wartość intelektualną, a także zalety literackie publikacji podkreślają recenzenci wydawniczy książki: znakomici znawcy myśli Tischnera i Jana Pawła II, sami będący jednocześnie uczestnikami i świadkami ruchu solidarności – prof. Aleksander Bobko oraz dr Jarosław Gowin.

źródło opisu: Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl