Teologia na początek wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Teologia przez wielkie T". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
religia
jagarkar

Ks. Jerzy Szymik kieruje katedrą Teologii Dogmatycznej w KUL. Jest autorem książek z pogranicza teologii i literatury pięknej. Ale oprócz publikacji ściśle naukowych ma na swoim koncie reportaże, eseje, wywiady. Jest także autorem ośmiu tomików poezji. "Teologia na początek wieku" to zbiór jego naukowych artykułów publikowanych w różnych pismach w ostatnich dziesięciu latach. W kilku wypadkach artykuły zostały przepracowane na potrzeby niniejszej książki. Autor w wyjątkowy sposób łączy teologiczną głębię, naukową metodologię z jasnym językiem. Atutem książki są indeksy: osobowy i rzeczowy. Jest to druga książka Apostolicum, po "Teologii życia duchowego" A. Słomkowskiego, z serii "Teologia przez wielkie T"

źródło opisu: Księgarnia Św. Jacka, Apostolicum, 2001

źródło okładki: http://www.ksj.pl/