Księga Przychodów i Rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onepress". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
KPiR, księgowość, finanse, biznes, firma
biznes, finanse
joly_fh

Wszystko, co chcesz wiedzieć o KPiR, ale nie masz kogo zapytać - Dla kogo jest KPiR? - Dlaczego warto wybrać ten sposób rozliczeń? - Jak rozliczać się przy użyciu Księgi? Najważniejsza księga w Twojej firmie! Słowo się rzekło, działalność zarejestrowana, nowa firma otwiera swoje podwoje. Gratulacje! Mam tylko jedno krótkie, aczkolwiek ważne pytanie – w jaki sposób zamierzasz dzielić się ze...

Wszystko, co chcesz wiedzieć o KPiR, ale nie masz kogo zapytać

- Dla kogo jest KPiR?
- Dlaczego warto wybrać ten sposób rozliczeń?
- Jak rozliczać się przy użyciu Księgi?

Najważniejsza księga w Twojej firmie!

Słowo się rzekło, działalność zarejestrowana, nowa firma otwiera swoje podwoje. Gratulacje! Mam tylko jedno krótkie, aczkolwiek ważne pytanie – w jaki sposób zamierzasz dzielić się ze społeczeństwem swoimi dochodami? Innymi słowy, przedsiębiorco, jaką formę płacenia podatków wybierasz? Polskie prawo podatkowe oferuje Ci kilka możliwości. Jedną z nich jest Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (w skrócie KPiR). Nietrudna w rozliczaniu, tania i co za tym idzie, bardzo popularna. Wystarczy nieco się z nią oswoić i już można zacząć rozliczać się samodzielnie.

KPiR to właściwa forma rozliczeń dla niemal każdego typu firmy - tak dla jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki cywilnej, bądź partnerskiej. Ograniczeniem jest jedynie kwota, jaką będziemy rozliczać. Jeśli prognozujesz, że roczne przychody netto Twojej firmy przekroczą 1 200 000 euro, nie wybieraj tego sposobu dokumentowania przychodów i wydatków. W każdym innym przypadku rozważ założenie Księgi. Tym bardziej, że w Twoje ręce trafia właśnie podręcznik, który przygotuje Cię do jej prowadzenia.

- Rozliczanie przychodów i wydatków
- Dowody księgowe - czym są i jak je przechowywać
- Księgowanie majątku firmowego
- Podatki a wynagrodzenia pracowników oraz zleceniobiorców
- Inwentaryzacja
- Wzory dokumentów

… oraz wiele innych kwestii, o których musisz wiedzieć, rozliczając się przy użyciu KPiR!

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2012

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/ksiega-przychodow-i-roz...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!