O średniowieczu

9788363352011
Historia, średniowiecze
historia
comafan

W książce zamieszczono zbiór tekstów dotyczących historii średniowiecznej, wybranych z obszernego dorobku naukowego Bronisława Geremka przez Hannę Zaremską. Zawarte tu prace dobrze oddają indywidualność naukową, charakter i różnorodność zainteresowań badawczych profesora. Antologię zawierającą ponad 30 tekstów podzielono na trzy części: Historyk o sobie, historykach i historii, Margines...

Antologię zawierającą ponad 30 tekstów podzielono na trzy części: Historyk o sobie, historykach i historii, Margines społeczny i wykluczenie, Historia kultury.

źródło opisu: Wydawnictwo Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk ( PAN ) 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

comafan | 2013-05-25
Przeczytana: 05 maja 2013

Znakomity wybór pism wybitnego polskiego historyka, przedstawiciela szkoły Annales, przygotowany przez Hannę Zaremską. Wiele z artykułów zawartych w tej książce znałem wcześnej, cieszę się że zebrano je w jednym tomie.

Alejandro Roberto | 2016-08-25
Ewa | 2016-05-01