Życie codzienne w czasach trubadurów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie codzienne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Moderski i S-ka
historia
sinnatag

Poeci, muzycy, tłumacze - trubadurzy to postacie charakterystyczne dla średniowiecznych dworów XII i XIII wieku. Poprzez swoją muzykę i poezję przyczynili się do rozwoju kultury laickiej, która, będąc spadkobierczynią kultury kościelnej, stała się jej konkurentką. Książka ta opisuje barwne, pełne przygód życie trubadurów wywodzących się zarówno z arystokratycznych rodów, jak i z niższych...

Książka ta opisuje barwne, pełne przygód życie trubadurów wywodzących się zarówno z arystokratycznych rodów, jak i z niższych warstw społecznych, wiodących żywot osiadły bądź wędrowny. Poznajemy ich rzemiosło, źródła inspiracji, sposoby komponowania, a także głoszone przez nich ideały miłości dwornej. Wraz z autorkami podążamy ścieżkami trubadurów na południu Francji, przemierzamy drogi, którymi zdążali krzyżowcy i pielgrzymi. Przeżywamy dramatyczne historyczne wydarzenia XII i XIII wieku, na przykład krucjatę przeciwko albigensom.
Książka zawiera też kolorowe ilustracje obrazujące styl życia na średniowiecznych dworach.

źródło opisu: Moderski i S-ka 2000

źródło okładki: Moderski i S-ka 2000